$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

‘SEÇİM ZAMANLARI ÇABUK GELİR’

‘SEÇİM ZAMANLARI ÇABUK GELİR’
  • 19.06.2019
  • 675 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkan Yardımcısı Ahmet Nejat Karaibrahim, Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun partizanlık yaptığını savundu.

Karaibrahim, “Görevi devralan, Cumhur İttifakının adayı Şenlikoğlu, seçim öncesi belediye çalışanları için söylediklerinin tam tersini yapmaktadır. Partimize yakın, kendisine oy vermediğini düşündüğü, belediye başkanımız Kerim Aksu’nun yakın kadrosunda bulunan çalışanlara baskı uygulamaktadır” dedi.

Karaibrahim şunları kaydetti; “Herkesin başkanı, çalışanın güvencesi “açıklamaları maalesef geride kalmış, göreve gelen başkanŞenlikoğlu,  kendisi gibi düşünmeyenlere kindarca yaklaşmakta, belediye çalışanlarından intikam almaktadır. Belediye Başkanı  Aytekin Şenlikoğlu’na geçmişten bazı hatırlatmalar yapmak istiyorum; Partinizin belediye başkanı Hurşit Yüksel, çalışanlara sizin gibi düşmanca davranmamıştır. 2009 yılında göreve gelen Kerim Aksu, geçmiş dönemde başkanlık makamına yakın çalışanları istedikleri birimlere göndermiştir. Bu siyasi nezaketin, hoşgörü ve uzlaşma kültürünün gereğidir. Hizmete talip olanlar halkın kantarına çıkarlar ve halkın kararı ile görev yaparlar.  Halkımız 31 Mart’ta görevi şahsınıza vermiştir. Siz ne yaptınız, Kerim Aksu’ya yakın çalışanları meslekleri ile ilgisiz birimlere sürgün ettiniz. Partimizin üyesi emekçilerle özel bir uğraş içerisindesiniz.  Tanık oluyoruz ki egonuzu kontrol etmekte zorlanıyorsunuz. Baskı ile boşalttığınız kadrolara liyakat sahibi isimleri değil, özel seçtiğiniz kişileri getiriyorsunuz. Siyasi kadrolaşıyor, partizanca bir yönetim benimsiyorsunuz. Koltuğa oturduğunuzda yaptığınız , “ Parti rozetimi çıkarıyorum. Giresun rozeti takıyorum “ açıklaması o günü kurtarmak için söylenmiş boş bir söz olarak kalıyor. Yaptığınız ilk çalışmalar, o söylemi yalanlıyor. Belediye Başkanı Şenlikoğlu sizi kamuoyu önünde uyarıyorum.  Sizin gibi düşünmeyen çalışanlara yaptığınız baskı ve yıldırma girişimlerini yakından takip ediyoruz.  Size oy verenlerin başkanı olduğunuzu, oy vermeyenlere karşı düşmanca tutumunuzu kınıyorum. Giresun Halkı her zaman verdiği yetkinin takipçisi olmuştur. Alın teri ile çalışan, yasalarla siyasi parti üyesi olan arkadaşlarımıza karşı tutumunuz, baskıcı yaklaşımınız halkımız tarafından da yakından izlenmektedir. Bilmelisiniz ki sizden önce o koltukta oturan başkanlar oldu. Sizden sonra da oturanlar olacak. Seçim zamanları çabuk gelir. Size tavsiyem, seçim öncesi söylediklerinizi gözden geçirin.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ