$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Sarp Demiryolu Giresun’dan geçmeli

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Çakırmelikoğlu, yük ve yolcu taşımacılığında hızlı trenini çağımızda önemli bir ulaşım aracı olduğuna dikkat çekerek, Sarp demiryolunun Giresun ve Ordu’dan geçmesi gerektiğini kaydetti. Giresun ve Ordu’nun sosyo-ekonomik ve coğrafi olarak aynı kaderi paylaştığını belirten Çakırmelikoğlu, Ordu-Giresun Havaalanından İstanbul’a sefer sayısının artırılmasını ve Antalya, İzmir ile Kıbrıs’a ise yedinden sefer konulmasını beklediklerini yineledi.

Sarp Demiryolu Giresun’dan geçmeli
  • 06.10.2020
  • 777 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Öncü Gazetesine yaptığı değerlendirmede Giresun’un ulaşımla ilgili öncelikli beklentilerini aktardı.

Çakırmelikoğlu, Samsun-Sarp Demir projesi ve Ordu-Giresun Havaalanında yaşanan sefer sorununa dikkat çekti. THY tarafından Ordu-Giresun Havaalanına ek sefer talep ettiklerini ifade eden Çakırmelikoğlu, Giresun ve Ordu nüfusunun en fazla yaşadığı il olan İstanbul’a sefer sayısının artırılmasını ve İzmir, Antalya ile Kıbrıs’a yeniden sefer konulması gerektiğinin altını çizdi. Samsun-Sarp Demiryolunun mutlaka Ordu ve Giresun’dan geçmesi gerektiğini belirten Çakırmelikoğlu, “Samsun-Sarp Demiryolunun önemi bizim için çok büyük. Ordu ve Giresun ili atlanarak Samsun- Sarp Demiryolu olmaz. Giresun’un geleceği için demiryolu olmazsa olmazlar arasındadır. Giresun’un hem ticari açıdan hem turizm açısından demiryoluna ihtiyacı var” dedi. Çakırmelikoğlu, Giresun için son derece önemli bir proje olan Güney Çevre Yolu projesinin ise takipçisi olduklarını sözlerine ekledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%