$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

SARIFAKIOĞULLARI’NDAN LGS KUTLAMASI

SARIFAKIOĞULLARI’NDAN LGS KUTLAMASI
  • 29.06.2019
  • 1.318 kez okundu
Reklam

Vali Harun Sarıfakıoğulları, Liselere Geçiş Sınavında (LGS)  ilimizin Türkiye genelinde 3.Sırada yer alması ile ilgili bir değerlendirmede bulunarak, bu başarının elde edilmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Giresun ilinin LGS’ de geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde 49. Sırada yer alması üzerine; ilçe kaymakamları, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve eğitim camiası ile bir araya gelinerek, önümüzdeki dönem başarı grafiğini yükseltmek için neler yapılması gerektiği üzerinde çalışmalar yaptıklarını söyleyen Vali Sarıfakıoğulları “Giresun’un Türkiye genelinde orta sıraların altında bir sırada, 49. sırada yer alması üzerine öncelikle bunun sebeplerini araştırarak, başta Kaymakamlarımız olmak üzere il ve ilçe milli eğitim müdürlerimiz, okul idareci ve öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimizle başarıyı artırmaya yönelik değerlendirmelerde bulunarak ‘neleri, nasıl değiştirebileceğimiz’ konusunda çalışmalar yaptık” dedi.

Vali Sarıfakıoğulları açıklamasının devamında şunları kaydetti;

“İlimizde eğitimin kalitesini ve Türkiye genelinde vasatın altında olan başarı sıralamamızı yukarı seviyelere çevirecek çalışmaları paydaşlarımızla birlikte gerçekleştirerek 2018–2019 eğitim öğretim yılı için kendimize bir yol haritası çizdik.

İl Merkezinde bizlerin, ilçelerimizde Kaymakamlarımızın öncülüğünde Milli Eğitim camiamızla sıklıkla bir araya gelerek ilimizde başarının yakalanması için öğretmen, öğrenci ve veli motivasyonunu sağlamaya yönelik çalışmalar yaptık. Bu başarışı yakalamak için okulları; öğrencilerin mutlu oldukları yaşam alanlarına dönüştürmeye çalışırken, öğretmenlerimize ise huzurlu çalışma ortamı sağlamaya gayret gösterdik. Okullarımızda; güvenli, huzurlu ve başarılı bir eğitim iklimini sağlamak tek gayemiz oldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün öncülüğünde, İlçe Kaymakamlarımız ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile koordineli çalışarak ortak yol haritası hazırladık. Uygulamalarımızda birliktelik sağladık. EBA’ yı etkin ve verimli bir şekilde kullandık. Yenilikçi eğitim modelleri üzerine çalışmalar yaparak, öğretmenlerimizi bu alanlarda yetiştirdik. Öğrencilerimize koçluk sistemi ile birebir rehberlik yaparak, eksikliklerini tespit edip giderdik. Yaptığımız çalışmalar sonucunda öğrencilerimizin fazla yanlış yaptıklarını belirledik. Yanlışı azaltmak için özel bir program uyguladık. Öğrencilerimize sınav kaygısı, stresle mücadele etme yolları, yeni sınav metotları, zamanı verimli kullanma konularında eğitimler verdik. Öğrencilerimizi sınava hazırlamak, eksikliklerini gidermek için okullarımızda ‘Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ açtık. Bu kursları, İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri aracılığıyla etkin bir şekilde denetleyerek verimli olması için rehberlik yaptık. Bu çalışmaları yaparken de velilerimizi okullarımıza davet ettik. Onlara, eğitimin en önemli paydaşlarından biri olduklarını anlattık. Bununla yetinmeyerek Milli Eğitim camiamızla birlikte velilerimizin %60’ ını ziyaret ederek, başarının yakalanması için onların ne kadar önemli bir rolü ve bizler için ne kadar değerli olduklarını hissettirdik. Yaptığımız bu çalışmaların sonucunda da ilimizi Türkiye genelinde genel net ortalamasında 3.sıraya yerleştirme başarısı gösterdik. Toplam 6 ders kategorisinde 3 dersten Türkiye genelinde 2.sırada yer alma başarısını yakaladık. Diğer 3 dersten ise 3.Sıra, 4.Sıra ve 8.Sıra gibi bir sıralama ile Türkiye genelinde ilk sıralarda yer almayı başardık. Bu başarı ekip ruhu ve inanmış bir grubun başarısıdır. İnşallah gelecek yıllarda bu başarının kalıcı olması ve devamını sağlayıcı çalışmalarımız aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir. Emeği geçenleri kutluyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%