$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

SARI: DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ

SARI: DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ
  • 01.01.2019
  • 546 kez okundu
Reklam

Memur-Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen Giresun Şubesi’nin 2018 yılının son divan toplantısı yapıldı. Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi’in katılımıyla yapılan toplantıda konuşan Şube Başkanı Muhammet Sarı, demokrasi şöleni içerisinde gerçekleştirdikleri seçimlerden daha da güçlenerek çıktıklarını aynı ekibin görev değişiklikleri yaparak devam ettiğini bunun için emeği geçen herkese teşekkür ettiklerini söyledi.

Sendika mücadelelerini özlük ve özgürlük seviyesinde devam ettirdiklerini söyleyen Sarı, birçok sorunu çözdüklerini, birçok kazanım elde ettiklerini ama bunların yeterli olmadığını daha çok çalışmalarının bilincinde olduklarını belirtti. 2023 Vizyonunun öğretmenleri özne yapmasını önemsediklerini bununda takipçisi olacaklarını belirten Sarı, bunun gerçekleşmesi için çalışanların özlük hakları konusunda çok ilerleme sağlanması gerektiğini kaydetti. Sarı, gitmediğimiz kurum, elinin sıkmadıkları çalışan kalmayacağını vurgulayarak, bunun için ilçe ve okul temsilciliklerinden her zaman destek beklediklerini belirtti.

Genel Başkan Yardımcısı Latif Selvi ise gündeme dair açıklamalarda bulundu. Sendikacılığın tarihinden kısaca bahseden Selvi, “Gelinen noktada Eğitim Bir Sen ve Memur Sen olarak bizler insan onuru, geleceği için sendikacılık yapıyoruz” dedi.

Selvi, “kendimize gelince imtiyaz başkalarına gelince adalet istemeyeceğiz. Herkes için adalet isteyeceğiz. Günümüz dünyasında sorun nimetin azlığı değil paylaşımı sorunudur. Bir tarafta sefalet, diğer tarafta da şatafat olmaz” diye konuştu. Bizler sendika olarak ülkenin geleceğine katkı sunmak için burada ve biraradayız diyen Selvi, özlük ve mali hakların kazanımı için sonuna kadar mücadele etmeliyiz, hepimizin katkı verdiği bir mücadele yürütmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%