$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Şampiyonluk için herkes üzerine düşeni yapmalı

Çotanakların Başkan Vekili Kurt; “Giresunspor’un 42 yıllık Süper Lig hasretini bitirebilmemiz için herkesin gücü nispetinde Giresunspor’a sahip çıkıp destek olması, en önemlisi de şehrin bir bütün halinde şampiyonluğa inanması ve Giresunspor etrafından kenetlenmesi gerekiyor.”

Şampiyonluk için herkes üzerine düşeni yapmalı
  • 30.07.2019
  • 453 kez okundu
Reklam

TFF 1. Lig’de tek hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Giresunspor’da, Kulüp Başkan Vekili İsmail Kurt, yeni sezon çalışmaları hakkında gazetemize önemli değerlendirmelerde bulundu.

Giresun halkının 42 senelik Süper Lig özlemine son vermek için önlerine koydukları hedef doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Kurt, “Herkesin bildiği üzere yeni sezon öncesi hocamızın raporu doğrultusunda kadromuzu oluşturduk. Hem iç transferde hem de dış transferde Erkan hocanın raporu doğrultusunda hareket ettik. Ardından zaman kaybetmeden yeni sezon çalışmaları için kolları sıvadık. Sezonu Giresun’da açtıktan sonra birinci etap Erzurum kampını tamamladık. İkinci etap Erzurum kampının da yavaş yavaş sonuna geliyoruz. Kamptaki çalışmalardan, yenilerle eskilerin çabuk kaynaşmalarından son derece memnunuz. Kampa tam kadro olarak erken gitmemiz uyum sürecini çabuk aşmamız konusunda bizim için büyük avantaj oldu” dedi.

FİZİKSEL VE MENTAL OLARAK HAZIR OLMALIYIZ

Kurt, “Fiziksel ağırlıklı geçen birinci etap kampının ardından ikinci etap kampında daha çok taktiksel idmanlara hız verildi. Oyun sistemi ve takım kurgusu yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Oynadığımız hazırlık maçlarında tüm oyuncularımızın son durumlarını görme, gücümüzü ve eksiklerimizi yerinde tespit etme imkanı yakaladık. Kimsenin en ufak bir endişesi olmasın. Her yönüyle çok faydalı bir o kadar da verimli bir kamp dönemi geçiriyoruz. Lige hem fiziksel hem de mental anlamda tam kapasite ile hazır girmek için çok sıkı çalışıyoruz” diye konuştu.

GİRESUNSPOR ETRAFINDA KENETLENMELİYİZ

Takım Erzurum’da kamp çalışmalarını sürdürürken Giresunspor yönetimi olarak kendilerinin de maddi kaynak arayışlarının devam ettiğinin altını çizen Çotanakların Başkan Vekili Kurt, “Şampiyonluk öyle göründüğü ya da düşünüldüğü kadar kolay bir iş değil. Biz çok uzun bir maratonun daha başındayız. Takım kadrosu anlamında şampiyonluğu kovalayacak bir teknik heyete ve oyuncu gurubuna sahip olduğumuzu herkes gibi bizlerde biliyoruz. Ancak iş bununla bitmiyor. Giresun ilinin ekonomisi ve Giresunspor’un gelirleri belli. Biz yönetim olarak şu ana kadar elimizdeki imkanlar çerçevesinde en iyisini yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Fakat hedefe ulaşabilmemiz için herkesin gücü nispetinde Giresunspor’a sahip çıkıp destek olması, en önemlisi de şehrin bir bütün halinde şampiyonluğa inanması ve Giresunspor etrafından kenetlenmesi gerekiyor. Şayet biz bu bütünlüğü sağlayabilirsek, Giresunspor etrafında tek vücut olabilirsek hedefe ulaşmamız daha kolay olacaktır. Biz buna inanıyoruz ve şuanda bunun mücadelesini veriyoruz. Kalbi Giresunspor için atan herkesi gücü oranında kulübümüze desteğe bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%