$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

‘SAHNE BOŞ’ İLGİ GÖRDÜ

‘SAHNE BOŞ’ İLGİ GÖRDÜ
  • 26.01.2019
  • 834 kez okundu
Reklam

Espiye Eğitim Kültür ve Sanat Derneği (EKSD) ilçede faaliyet göstermeye başladı.

Espiye Eğitim Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Tolga Kocaman, Derneğin çeşitli faaliyetlerle Espiye kültürüne ve Espiye halkına hizmet emeyi hedeflediğini söyledi.

Kocaman, Sanatsal alanda derneğimizin öncülüğünde, üyemiz olan Selim Sezer , “Sahne Boş” adlı oyunu ile Espiye, Giresun, Bulancak, Tirebolu, Görele’ de sanatseverlerle buluştuğunu kaydetti.

İlk gösterimin Espiye ‘de gerçekleştiğini, oyunun sanat severler tarafından beğeni ile karşılandığını iade eden Kocaman, “Sahne Boş adlı gösterim ile Espiye’ nin sanatsal alandaki kıpırdamasına tüm Giresun şahit olmuş ve ilçemiz bu bağlamda takdir toplamıştır. Bir derneğin hem kendi üyelerine sanat üretebileceği bir alan açması hem de bu sanatsal etkinliği bir ilçeden ile ya da diğer ilçelere taşınması sanırım aktif bir derneğin ilçeye olan katkısını gözler önüne sermektedir “dedi.

Derneğin sadece sanatsal alan da değil kültürel ve eğitim alanlarında da aktif halde olacağını belirten Tolga Kocaman, “Derneğimiz bünyesinde oluşturulan kurslar ile özelikle geleceğimiz olan çocuklar başta olmak üzere tüm Espiyelilere hizmet vermeye çalışmaktayız. Piyano ve kemanın büyüleyici dünyasına kadar uzanan, bağlamanın tınısının gitarla birleştiği, kemençenin türkülerimize eşlik ettiği güzel bir müzik kültürünü çocuklarına yaşatmak isteyen herkesi derneğimize bekliyoruz. Ayrıca karakalem, yağlıboya çeşitli el becerileri gibi görsel alanlarda da faaliyetler göstererek sanatımızın farklı alanlarda da gelişmesini hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu.

HABER: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%