$ DOLAR → Alış: 7,65 / Satış: 7,68
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

SAHİL YOLU IŞIKLANDIRILACAK

Şehir içi geçişi yan yolun karayolları tarafından belediyeye devredilmesiyle ilgili Giresun Belediye Meclisi tarafından Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na tam yetki verilmesinin ardından, karayolları ile belediye arasındaki görüşme hız kazandı.

SAHİL YOLU IŞIKLANDIRILACAK
  • 22.05.2019
  • 1.489 kez okundu
Reklam

Giresun Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, İmar Müdürlüğü, Plan ve Proje Müdürlüğü ile Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü görevlileri şehir içi geçişi yan yolda yapılması planlanan projelerle ilgili saha çalışması yaptı. Heyet, IPA kapsamında yapılacak kanalizasyon atıksu şebekesi ve karayolu aydınlatma projelerini yerinde inceledi. Yan yolunun belediye devrinin ardından yol güzergahı üzerinde atıksu şebekesi çalışması, şehir içi girişi dalçık projesi ile şehir geçişi dekoratif aydınlatma çalışması yapılacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, şehir geçişi yan yolun belediyeye devriyle ilgili Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü ile Karayolları 10. Bölge Müdürlüğü nezdinde görüşmelerin sürdüğünü belirterek, devir işleminin ardından ilk etapta Giresun için son derece önemli olan atıksu kanalizasyon şebekesi çalışmasına başlanılacağını, toplam 17 kilometre olan şebekenin 3 kilometresinin transit yoldan geçtiğini söyledi. Belediye ile karayolları işbirliğinde atıksu şebeke çalışmasının haricinde sahil şeridi dekoratif aydınlatma ve şehir içi girişi dalçık projesi çalışması yapacaklarını söyleyen Şenlikoğlu, aydınlatma çalışmasının bu yaza kadar tamamlamayı planladıklarını, dalçık projesinin ise 2028 vizyonu çerçevesinde hayata geçirileceğini kaydetti. Şenlikoğlu, Giresun halkına verdikleri tüm projelerin takipçisi olduklarını sözlerine ekledi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ