$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

Sağlık-Sen’den maskeli tepki!

İktidara yakınlığı ile bilinen Sağlık Sen, Türkiye genelinde arabalara giydirilen maskeler eşliğinde eş zamanlı basın açıklamaları yaparak sağlık çalışanlarının sorunlarını gündeme taşıdı.

Sağlık-Sen’den maskeli tepki!
  • 29.09.2020
  • 211 kez okundu
Reklam

Sağlık-Sen Giresun Şubesi Başkanı Kerim Süral, sağlık çalışanlarının sorunlarının görmezden, duymazdan, bilinmezden gelindiğini iddia etti. Süral bir grup sendika üyesiyle Giresun Üniversitesi Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi bahçesinde yaptığı basın açıklamasında, “Çözümsüzlük sağlık çalışanlarının kaderi değildir” dedi.

Şube Başkanı Kerim Süral, sağlık çalışanlarının seslerini duyurmak, yaşadıkları sorunların çözümü için yetkilileri harekete geçirmek amacıyla toplandıklarını söyledi.

Düzenlemelerin, çalışanların hakkını hukukunu gözetmek, alın terlerinin karşılığını vermek için yapıldığını ifade eden Süral, şöyle konuştu:

“Düzenlemede genel hatlarıyla birtakım iyileştirmeler yapılmış olsa da binlerce sağlık çalışanı yine göz ardı edilmiştir. Çalışma barışı ve huzurunu bozan bu durumu asla kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz. Biz, sağlık çalışanlarının hem gür sesi olmak hem de kazanım adresi olmak için bu yola çıktık. Üzerimize düşeni sonuna kadar yapmaya kararlıyız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%