$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

SAĞLIK-SEN’DEN DÖNER SERMAYE TALEBİ

Memur Sen’e bağlı Sağlık Sen Giresun Şubesi tarafından basın açıklamasıyla “Sağlıkta Döner Sermaye Adaletsizliği ve Ek Ödeme Yönetmeliği Değişikliği”yle ilgili talepler kamuoyuyla paylaşıldı.

SAĞLIK-SEN’DEN DÖNER SERMAYE TALEBİ
  • 22.02.2019
  • 557 kez okundu
Reklam

Debboy mevkinde gerçekleştirilen basın açıklamasını okuyan şube başkanı Kerim Süral, ek ödeme yönetmeliğinin belirlemiş olduğu kat sayılarda adaletsizlik olduğunu belirtti.

Yönetmelikte değişiklik yapılmadığı takdirde devlet hastanelerinde hekim dışı personeller, eğitim ve araştırma hastaneleri gibi yerlerde akademik personel dışında kalanlar döner sermaye alamayacaklarını ifade eden Süral,”Acil çözümler yapılmadığı takdirde kimse ek ödeme alamayacak, hastanelerde mutlu çalışan bulunamayacak ve son olarak sağlık sektörünün çöküşü kaçınılmaz olacaktır. Bu durumdan ülke olarak zarar göreceğimiz aşikardır” dedi.

Süral, dağıtabilir döner sermaye oranının arttırılması, kat sayıların adil şekilde düzenlenmesi ve personellerin arasında uçurumun kaldırılması olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:

“Her zaman söylediğimiz gibi sağlık bir ekip işidir. Bu ekibin içinde ambulans kullanan şoför de vardır, temizlik yapan personelde, röntgeni, laboratuvar çalışanı hemşiresi, ebesi, doktoru da vardır. Bu ekibi ayırmak demek binayı taşıyan kolonların kesilmesi demektir. Bugün olmasa da yarın o bina çökecektir. Bizim derdimiz binayı taşıyan kolonların güçlendirilmesidir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ