$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

SAĞLIK BAKANLIĞI GİRESUN’A BAKMIYOR!

Nefroloji uzmanı bulunmadığı için başka illere gitmek zorunda kalan diyaliz hastaları isyanda. Sağlık Bakanlığı tarafından Giresun’a geçici görevle de olsa bir nefroloji uzmanı atanmamasına tepki gösteren diyaliz hastaları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek, Giresun bu kadar mı aciz ve sahipsiz mi? diye sordu. Hastalar, mağduriyete son verilerek, bir an önce nefroloji uzman atanmasını istedi.

SAĞLIK BAKANLIĞI GİRESUN’A BAKMIYOR!
  • 06.11.2018
  • 980 kez okundu
Reklam

Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Diyaliz Merkezi’ndeki nefroloji uzmanı bulunmaması ve hastaları büyük mağduriyet yaşaması gündemdeki yerini koruyor. 5 Kasım tarihli gazetemizde “Diyaliz hastaları ortada kaldı” başlıklı haberimizin üzerinden 3 gün geçmesine rağmen sorun halen devam ediyor. Halen devletin diyaliz merkezinde bir nefroloji uzmanı yok. Edindiğimiz bilgiye göre, nefroloji uzmanı atamasının Sağlık Bakanlığı’na takıldığı, bakanlık tarafından geçici görevle Giresun’a bir nefroloji uzmanı görevlendirildiği, daha sonra ise bu görevlendirmenin iptal edildiği belirtiliyor. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı’nın zorunlu görevlendirme kurasından da Giresun’a nefroloji uzmanı ataması yapılmadığı ifade ediliyor. Sağlık Bakanlığı tarafından Giresun’a geçici de olsa bir nefroloji uzmanı gönderilmezken, diyaliz hastalarının çilesi sürüyor. Hastalar bazı tetkik ve tedavileri için başka illere gitmeye devam ediyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Yakup dedi ki:

    Evet sahipsiz. Sahip çıkacak olan Giresunumuzun güzide halkıdır. Seçimlerde Giresunumuzu sahiplenecek kişiler seçilmeli.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%