$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Sabri Öztürk: Yaralarımızı sarıyoruz

Ak Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, “Sel felaketinden etkilenen yerlerde Genel hayatı etkileyen afet bölgesi ilan edilecek. Böylece her alanda yardımın, desteğin en üst imkanlardan yapılması sağlanacak” dedi.

Sabri Öztürk: Yaralarımızı sarıyoruz
  • 24.08.2020
  • 239 kez okundu
Reklam

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, “İlk etapta AFAD 9 milyon lira acil afet yardım ödeneği gönderiyor. Bolaman Havzası projesi gibi Aksu, Yağlıdere ve Harşit Vadisi Projesi ile bu vadilerimizde ıslah, tarım destekleri gibi bir çok alanda çok büyük yatırım ve destekler sağlanacak. Tarım Bakanlığımız ORKÖY kapsamında ilk etapta 5 milyon lira gönderiyor. Sel nedeniyle yıkılan binalar İle dere yatağında kalan Dereli’de 20, Doğankent’te 11 bina yıkılarak yerine TOKİ tarafından 200+150 yeni konutlar yapılacak. Sele neden olan Akkaya Deresi yatağı genişletilip ıslah edilecek, yeni köprü vs yapılacak. Dereli ve Doğankent’te ilçe kanal alt yapısının yapılması sağlanacak. Belediyelere ayrıca araç, ödenek desteği sağlanacak. Bu karar ve destekler sonucu afet nedeniyle oluşan şehir alt yapısı yenilenecek, evler yenilecek, selden zarar gören esnafımız, araçları sele kapılan vatandaşlarımız dahil hepsi için Devletimiz yardım elini uzatmaktadır” ifadelerine yer verdi.
Sabri Öztürk, “Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere Bakanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Allah milletimizi ve devletimizi korusun” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%