$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Sabri Öztürk, Babacan’ın ekibinde mi?

Milletvekili Sabri Öztürk, kirazın ana yurdu ve fındığın başkentinin Giresun olduğunu belirterek, “Fındığın Başkenti Giresun’dur” sloganının Giresun Belediyesi tarafından tescillendirileceğini açıkladı. Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise, “Fındığın Başkenti Giresun’dur” patenti için gerekli çalışmayı başlattıklarını kaydetti.

Sabri Öztürk, Babacan’ın ekibinde mi?
  • 03.09.2019
  • 899 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun Gazeteciler Derneği’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. “Hiçbir slogan, algı ve reklam çalışması bir şehrin yüz yıllık aidiyetini değiştiremez” diyen Öztürk, “Kirazın anayurdu ve fındığın başkenti Giresun’dur” dedi. “Fındığın başkenti Giresun’dur” marka değerinin iyi yönetilmesi gerektiğini söyleyen Milletvekili Öztürk, bu sloganın Giresun Belediyesi tarafından tescillendirileceğini ifade etti. “Fındığın başkenti Giresun’dur” sloganının tescillendirilmesi için Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ile görüştüğünü belirten Öztürk, “Eğer bir şehrin marka değerine tecavüz varsa, bunun tescil edilmesi lazım. Türkiye bir hukuk devleti. Bir şehrin sloganı araklanıp, kullanılmak isteniliyorsa hukuk düzeni tarafından korunuyor. Bizim bu hızla tescillememiz gerekiyor” dedi.

“BU PARTİDE BİR KİŞİDE KALSA SABRİ ÖZTÜRK KALIR”

Yeni bir siyasi oluşum içerisinde olacağı yönündeki iddialara da yanıt veren Öztürk, “Ben AK Parti’nin kuruluşundan buyana içerisinde var olan bir kişiyim. AK Parti milletin partisi, dolayısıyla liderimiz Recep Tayyip Erdoğan. Bazen yıpratmaya yönelik, fitte, fesat içerisinde olan bazı kişiler tarafından dedikodu yapılıyor. İnsanların ağzı torba değil ki, dikesiniz. Ama bu insanlar art niyetli. Bu insanlar rant kovalayan kötü niyetli insanlar. AK Parti’yi ilk o insanlar terk eder. Bu partide bir kişide kalsa Sabri Öztürk kalır” ifadelerini kullandı.

Giresun’da devam eden devlet yatırımlarıyla ilgili de bilgi veren Milletvekili Sabri Öztürk, Giresun-Dereli yolunun yapımının devam ettiğini belirterek, kamuoyunda yolun yapımının uzun sürdüğü şeklinde eleştiriler olduğunu aktardı.

Öztürk, yolun yapımına 2012’de başlandığını kaydederek, şöyle devam etti:

“Elbette bu yıl bitirilmesi hedefleniyordu ancak iki kez yolu alan firmanın ihalesi iptal edilip firma değişikliğinin olması, şantiyelerin kaldırılıp yeni şantiyelerin kurulması, Danıştay, Kamu İhale Kurumu süreçleri, süreci uzatmış oldu. Süreci ilgili kurumlarla koordine ediyoruz. Dereli yolunda çalışmalarımız devam ediyor.”

Yıl sonu itibarıyla büyük oranda yolun bitirilmesinin hedeflendiği ancak bu sürenin uzayabileceğini aktaran Öztürk, “Dereli yolunu büyük oranda toparladık, en kısa süre içerisinde bitirmeyi hedefliyoruz. Tünelleri açıldı, viyadükleri yapıldı, büyük oranda tamamlandı, kalanının tamamlanması çok büyük bir şey değil.” dedi.

ÇOTANAK STADI YENİ SEZONA YETİŞECEK

Sabri Öztürk, Çotanak Stadı’nın yeni sezona yetişeceğini vurgulayarak, “Yıl sonuna bitirilmesi hedefleniyor ama muhtemelen maçların oynanması gelecek sezona kalır gibi görünüyor.” ifadesini kullandı.

Öztürk, 350 yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi inşaatının da devam ettiğini belirterek, inşaatın yıl sonuna bitirilmesinin planlandığı bilgisini verdi.

EĞRİBEL TÜNELİ’NİN İKMAL İHALESİ YAPILACAK

Öztürk, 11 bin 810 metrelik Eğribel Tüneli’nde kazılması gereken 90 metrelik alan kaldığını anımsatarak, şunları söyledi:

“İç betonlamasının yapılması için ikmal ihalesinin yapılması gerekiyor. Şu anda çalışma yok, sadece 90 metre kazıyla birlikte betonlanması kaldı. Bakanlıktan talep ettik, inşallah ikmal ihalesi yakında yapılacak. Bakanlığın bize söylediği yıl sonuna kadar en kötü ihtimalle ikmal ihalesi yapılacak.”

Güney Çevre Yolu Projesinde güzergah tespit ve yerleşim planlama çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Öztürk, “Statik projesi, zemin etüdü çalışmaları devam ediyor. Uygulama projesi şu anda yapılıyor, tünellerin projesi yapılıyor, bunlarda da hedef yıl sonuna kadar bitirmek, belki biraz daha uzayabilir.” diye konuştu.

Öztürk, çevre yolunun şehir merkezi geçişinin öncelikli olarak yapılması için girişimlerinin olacağını vurgulayarak, “Öneri şu, Aksu Vadisinden Güre Deresine kadarki o bölüm arası yaklaşık 8 kilometre. O bölüm ayrı ihale edilip yapıma başlanırsa daha erken yapılabilir. Erkenden burayı yaptırabilirsek Giresun şehir merkezine katkısı daha erken olur diye düşünüyoruz.” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%