$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

REKTÖRE UYARI!

GÜKİP, Diş Hekimliği Fakültesi resti çekerek, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’u uyardı. Giresun Üniversitesi Kent İşbirliği Platformu, Diş Hekimliği Fakültesi’nin Bulancak ilçesine kurulması kararının yeniden gözden geçirilmesini istedi.

REKTÖRE UYARI!
  • 09.10.2018
  • 1.071 kez okundu
Reklam

GÜKİP olağan toplantısı Giresun Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun ve GÜKİP Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu başkanlığında toplandı. Toplantının ana gündem maddesini Diş Hekimliği Fakültesi oluşturdu.

GÜKİP üyeleri 2. Organize Sanayi Bölgesi, TEKNOKENT ve Endüstriyel Tasarım Okulu’nun Bulancak ilçesine yapılmasına sivil toplum kuruluşları olarak destek verdiklerini ve bundan büyük bir memnuniyet duyulduğu belirterek, Diş Hekimliği Fakültesinin ise Giresun merkeze yapılacağının defalarca siyasiler tarafından çeşitli toplantılarda konuşulduğunu bununda kamuoyunda bir beklentiye sebebiyet verdiğini hatırlattılar.

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Giresun merkezde konumlandırılmasından dolayı bütünün bir parçası olan Diş Hekimliği Fakültesinin ayrıştırılmaması hususu özellikle dile getirildi. GÜKİP çatısı altında bulunan 20’nin üzerindeki STK konu ile ilgili görüşlerini arz ederek Üniversite yönetimine, Giresun Merkezde uygun alanların olmasına rağmen ilçenin tercih edilme sebebini sorguladılar. Yapımına 2017 yılında başlanan ve 117 milyon TL ye mal olacak olan Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi dururken, Ayrıca Diş hastanesi Giresun merkezde yer alıyor iken neden böyle bir karar verildiğinin ilin Sivil Toplum Kurulışları ile paylaşılması gerekliliğini vurguladılar. Giresun’un ilçeleri ile bir bütün olduğunu ve asıl gelişmenin ve kalkınmanın ancak merkezi geliştirmekle sağlanacağı, gelişmemiş ve geri bırakılmış il merkezinin ilçelerine de katkı sunmayacağı özellikle dile getirildi. İl merkezi ile ilçelerin anlamsız tartışmalarla karşı karşıya getirildiği ve ilimizin enerjisini boşa tüketildiği vurgulanarak, siyasilerin, bürokrasinin ve üniversite senatosunun konuya acilen çözüm üretmesi gerektiğinin altı çizildi.

GÜKİP Yönetim Kurulu ve Üyeleri “ Üniversitemizin ve senatonun bu kararı alma nedenini tam olarak anlaşılmadığını, Giresun kamuoyunun bu karara tepkili olduğunun farkında olduğunu belirterek, Üniversite Senatosunun, siyasilerin ve bürokratların kararlarını tekrar gözden geçirmelerini ve kamuoyunun tepkisini dindirecek açıklama yapmaya davet ediyoruz” dediler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%