$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,76
€ EURO → Alış: 7,32 / Satış: 7,35

REKTÖRDEN ŞOK İSTİFA!

Önceki gün Ankara’ya çağrılan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun dün görevinden istifa ettiğini açıkladı. Coşkun’un istifa dilekçesi YÖK tarafından kabul edildi. Coşkun, bundan sonraki akademik hayatını Giresun Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak sürdüreceğini bildirdi.

REKTÖRDEN ŞOK İSTİFA!
  • 31.05.2019
  • 1.660 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, rektörlük görevinden istifa etti.

Prof. Dr. Coşkun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dün itibarıyla, yürütmekte olduğu Giresun Üniversitesi Rektörlüğü görevinden sağlık sorunları nedeniyle istifa ettiğini belirtti. Coşkun, “20 Mayıs 2011 tarihinden beri dekan, rektör yardımcısı ve rektör olarak hizmet ettiğim üniversitem için bundan sonra da öğretim üyesi olarak hizmet etmeye devam edeceğim. Üniversitem için her şeyin daha güzelini, daha hayırlısını temenni ediyorum. Hakkınızı helal ediniz” ifadelerini kullandı.

SEBEP SAĞLIK MI?

Prof. Coşkun’un iddia ettiği gibi istifasının ardında yatan gerçeğin sağlık konusu pek inandırıcı bulunmadı.

FETÖ davasından halen cezaevinde bulunan eski Rektör Halil İbrahim Bahar’ın zamanında Erzurum’dan Giresun’a getirilen Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un ismi adı geçen terör örgütü ile anılmış ancak iddiadan öte geçememişti.

İstifa ile konu yeniden gündeme gelirken, Giresun 28 Haber’de Usta Gazeteci Ufuk Kekül’ün kaleme aldığı yazıda şu ifadelere yer verildi;

“Coşkun, 29 Nisan 2016 yılında Rektörlük görevine başladı. Ancak 15 Temmuz darbe girişiminin ardından, görev döneminde FETÖ’ye karşı mücadelesiyle bilinen Aygün Attar ve ekibindeki isimleri  ‘FETÖCÜ’ olmakla suçladı ve karşılıklı davalar açıldı.  Bu davalardan aklanan Attar ise, kendisine FETÖ’nün kripto üyeleri tarafından kumpas kurulduğunu belirterek, Cevdet Coşkun ve ekibindeki bazı kişiler hakkında çeşitli bilgi ve belgelerle suç duyurusunda bulunarak dava açtı. Aygün’ün açıkladığı iddiaları arasında; Cevdet Coşkun’un FETÖ’nün yayın organı Zaman Gazetesi’nde kendisi hakkında yazı yazması, FETÖ’den tutuklu veya KHK ile görevden atılan akademisyenlerle zamanında ortak makaleler yazması ve kendisini Erzurum’dan getirerek dekan, Prof. ve Rektör yardımcısı olmasını sağlayan GRÜ’nün önceki Rektörü ve halen  FETÖ davasından cezaevinde olan Halil İbrahim Bahar’la yakın ilişkisi yer almıştı.”

Coşkun’un düzenleyeceği bir basın toplantısı veya açıklaması ile iddialara cevap vererek kamuoyunu aydınlatması bekleniyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ