$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,75

REGAİB KANDİLİ DUALARLA İDRAK EDİLDİ

Ramazan Ayı’nın habercisi, üç ayların ilk kandil gecesi olan Regaib Kandili münasebetiyle vatandaşlar camilere akın ettiler.

REGAİB KANDİLİ DUALARLA İDRAK EDİLDİ
  • 07.03.2019
  • 600 kez okundu
Reklam

Giresun Müftülüğü tarafından Regaib Kandili dolayısıyla Bulancak Sarayburnu Camii’nde ve Çıtlakkale Seyyid Mehmet Paşa Camii’nde gerçekleştirilen mevlid özel programlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiler.

İl Müftüsü Muhittin Oral, Bulancak Sarayburnu Camii’nde, ardından Çıtlakkale Seyyid Mehmet Paşa Camii’nde gerçekleştirilen programa katılarak milletimizin ve İslam âleminin Regaib Kandili’ni tebrik etti.

Hafızların Kur’an-ı Kerim okuduğu, salavatların getirildiği, Mevlid’den bölümler ve ilahilerin yer aldığı Regaib Kandili özel programlarında konuşan Müftü Oral, rağbetin yalnızca Allah’ü Teala’ya olması gerektiğini belirterek, “Üç ayların başlangıcı olan bu mübarek gecede, ‘Allah’ım ben şükreden, sabreden, dua eden, bana verdiklerinden senin için veren, günahlarından af dileyen bir kul olacağım’ diyerek söz vermeliyiz. Allah’ım, bizleri şükredenlerden, sabredenlerden, dua edenlerden, kendisi için verenlerden ve günahlarından dolayı af dileyip, affa mazhar kıldıklarından eylesin, geceniz ve üç aylarınız mübarek olsun” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ