$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,67 / Satış: 7,70

RABİA NAZ’IN BABASI GÖZALTINA MI ALINDI?

Rabia Naz olayı ile ilgili bir başka iddia gündeme bomba gibi düştü.

RABİA NAZ’IN BABASI GÖZALTINA MI ALINDI?
  • 21.03.2019
  • 1.054 kez okundu
Reklam

Eynesilli bir avukatın Rabia Naz’ın babası baba Şaban Vatan ile ilgili paylaşımı geniş yankı uyandırdı. Avukat Emel Bodur Kılıç sosyal paylaşım sitesi İnstagram’dan yaptığı açıklamada, “Şaban vatan bir kişinin beyanı ile tam 8 saat polis nezaretinde savcılık hastane arasında mekik dokudu. Evladı ölen bir baba tek bir kez özel hastanede psikolojik destek aldı diye akıl hastası yaftasını haketmez” dedi.

SAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, baba Şaban Vatan’ın gözaltına alındığı iddiası ile ilgili açıklamada bulundu.

Yapılan yazılı açıklamada, “Eynesil ilçesinde 12 Nisan 2018’de meydana gelen ve Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle sonuçlanan olaya ilişkin baba Şaban Vatan’ın gözaltına alındığı yönünde bazı basın ve yayın kuruluşları ile sosyal medyada iddialar yer almaktadır.

Bu tür haberlerin doğru olup olmadığı araştırılmadan yanlış ve maksatlı olarak kamuoyuna sunularak yargı zan altında bırakılmaktadır.

Baba Şaban Vatan hakkında verilmiş herhangi bir gözaltı kararı bulunmamaktadır ancak bazı yakın akrabaları tarafından Şaban Vatan’ın psikiyatrik sorunlar yaşadığı ve yakın aile çevresini tehdit ettiği yönünde Görele Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaatlar olmuş olup, bu müracaatlar kapsamında yapılan araştırmada, Şaban Vatan’ın müteaddit defalar psikolojik tedavi gördüğü tespit edilmiş, psikolojik durumu ile ilgili cezai ehliyet ve tedaviyi gerektirir bir hastalığının olup olmadığı hususunda ilgili kişi Giresun Devlet Hastanesi Psikiyatri Bölümüne sevk edilmiş olup, hekim tavsiyesine, oluşacak delillere göre Görele Cumhuriyet Başsavcılığı görevini ifa edip, vicdani kanaate dayalı kararını verecektir” ifadelerine yer verildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ