$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Psikososyal destek hattı hizmetinizde

Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede vatandaşların izolasyon sürecinde doğabilecek kaygı ve streslerini en aza indirebilmek için kurulan “Psikososyal Destek Hattı” Giresun’da hizmete girdi.

Psikososyal destek hattı hizmetinizde
  • 10.04.2020
  • 349 kez okundu
Reklam

Koronavirüs salgını tehdidi nedeniyle ülke genelinde olduğu gibi Giresun’da da çalışmalar aralıksız devam ediyor. Halkın sağlığı, huzuru ve mutluluğu için yetkililer tarafından gerçekleştirilen çalışmaların kapsamı her geçen gün daha da genişletiliyor. Bir yandan yaşanan olağanüstü süreç nedeniyle devlet eliyle vatandaşların tüm ihtiyaçları giderilmeye çalışılırken diğer taraftan da koronavirüsün bertaraf edilebilmesi için çalışmalar yapılıyor.

PANDEMİ PSİKOSOSYAL DESTEK BİRİMİ KURULDU

Yine bu süreçte Sağlık Bakanlığınca, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede vatandaşların izolasyon sürecinde doğabilecek kaygı ve streslerini en aza indirebilmek için kurulan “Psikososyal Destek Hattı” Giresun’da da hizmete girdi. Giresun Valiliği Koordinesinde, İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Koronavirüsle (Covid-19) mücadele sürecinde evde kalan vatandaşların bu süreçteki kaygı ve streslerini en aza indirebilmek ve psikolojik sağlamlık amacıyla, Pandemi Psikososyal Destek Birimi kuruldu. Giresun İl Sağlık Müdürlüğü Psikososyal Destek Birimince; hizmet sosyal çalışmacı, çocuk psikiyatristi, çocuk gelişimcisi ve psikolog branşlarından oluşan ekiple telefon üzerinden mesai saatleri arasında danışmanlık hizmeti veriliyor. Covid-19 Psikososyal Desteği almak isteyen vatandaşların 2162020’den dahili 145 ve 150 hatlarını bağlatarak talepte bulunabilecekleri bildirildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%