$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

PONTUS ÇAN KULESİ YIKILDI!

PONTUS ÇAN KULESİ YIKILDI!
  • 24.06.2019
  • 1.811 kez okundu
Reklam

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, eski Belediye Başkanı Kerim Aksu döneminde inşa edilen; görüntüsü nedeniyle tarihimiz ve milli değerlerimizle asla örtüşmeyen Keşap Durağı mevkiinde bulunan çan kulesi hakkında yıkım kararı uygulandığını belirtti.

Bu konuda özellikle sokaktaki vatandaşlardan gelen tepkileri dikkate alan Şenlikoğlu; Çan kulesinin şanlı tarihimizi asla temsil etmediğini konuyla ilgili olarak Trabzon Rölöve ve Anıtlar Müdürlüğü’nün de yıkım kararı bulunduğunu vurguladı.

Başkan Şenlikoğlu yaptığı yazılı açıklamada; “Rumlara ait eski çan kulesinden esinlenerek sözüm ona saat kulesi adı altında inşa edilen kulenin yıkılması için, gerek seçim öncesi gerek göreve geldikten sonra vatandaşlarımızdan çok ciddi manada tepkiler aldık. Bu konuda hemşehrilerimizin düşüncelerini dikkate alıyoruz. Çan kulesinin yıkımıyla yerine ilimize ve Giresunlumuza yakışır düzenleme ve çalışmayı en kısa zamanda yapacağız” diye ifade etti.

Saat kulesinin kaldırılma kararı, Anıtlar Müdürlüğünün 25.08.2016-3024 sayılı kararıdır.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Avatar Ismail akilli dedi ki:

    Trabzondaki rumlardan kalma hic birsey yikilmiyorda
    Giresundakiler goze batiyor sayin belediye baskani. Anitlar mudurlugunu goreve davet ediyorum bir giresunlu olarak birdie giresunadasi giresunun onunde deyilde Trabzonda olsaydi o zaman nasil isledigini gorurdunuz o guzelim sehre ihanet ediyorsunuz sayin belediye baskani

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%