$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Polisten önemli eğitim!

Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürlüğü ve Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğünde kalmakta olan çocuklar Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın da katıldığı etkinlikte rip akıntısıyla ilgili bilgilendirildiler.

Polisten önemli eğitim!
  • 08.08.2019
  • 367 kez okundu
Reklam

Yaz mevsiminin başlamasıyla; deniz, dere, ırmak, gölet, baraj vb. yerlerde meydana gelen boğulma ve kaybolma gibi olaylara karşı alınabilecek önlemler kapsamında merkez Polisevi Plajında etkinlik düzenlendi.

Çocuk evleri sitesinde kalmakta olan çocuklara Rip akıntısı bilgilendirmesinin yapıldığı etkinlikte, boğulma olaylarının en sık görülme şeklinin “Çeken (Rip)  Akıntı” olduğuna dikkat çekilerek bu tür akıntının özellikle Karadeniz kıyılarında sürekli olarak meydana geldiği belirtildi.

Etkinlik boyunca sevgi evleri çocuklarıyla yakından ilgilenen Vali Sarıfakıoğulları, yaptığı açıklamada; “Karadeniz’de rip akıntısına dikkat çekmek için bugün sevgi evlerindeki çocuklarımızı Emniyet Müdürlüğümüzün Plajında misafir ettik. Burada Gençlik Spor İl Müdürlüğümüzden bir antrenörümüz eşliğinde çocuklarımız hem denize girme imkânına kavuştular hem de ters dip akıntısıyla ilgili bilgi aldılar. Bütün vatandaşlarımıza ricam özellikle dalgalı havalarda denize girmemeleri. Ters rip akıntısıyla karşı karşıya kaldıklarında akıntıya karşı yüzmeye çalışmamaları, kendilerini bırakmaları ve akabinde de akıntının etkisinden kurtuldukları an en yakın kara noktasına yüzmeleri. Bu konuda maalesef zaman zaman acı olaylarla karşılaşıyoruz. Bu acı hadiselerin yaşanmaması için tüm hemşerilerimizden bu hususlara dikkat etmelerini rica ediyorum. Ayrıca yine İl Emniyet Müdürlüğümüz tarafından Sevgi Evlerimizdeki çocuklar bugün misafir edilecekler. Onlara ikramlarda bulunulacak ve eğlenceli keyifli gün geçirmeleri için polis ağabeyleriyle beraber aktiviteler gerçekleştirecekler. Bu vesileyle de İl Emniyet Müdürümüze ve personellerine de teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliğe; Vali Harun Sarıfakıoğulları, İl Jandarma Komutanı Jan. Albay B. Murat Yakın, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, emniyet personeli, yüzme antrenörleri ve çocuk evleri sitesi çocukları katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%