$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞU KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 174’üncü yılını kutlamaları Giresun’da da törenlerle yapıldı.

POLİS TEŞKİLATININ KURULUŞU KUTLANDI
  • 11.04.2019
  • 400 kez okundu
Reklam

Sevinç ve mutluluğunu yaşadığımızı belirten  Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları, “Bu mutlu günde ülkemizin huzur ve güvenliği için cansiperane görev yapan bütün emniyet mensuplarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyor, hepinizin gününü kutluyorum” dedi.

Polisin huzur ve güven demek olduğunu kaydeden Vali Sarıfakıoğulları, “Huzur ve güveni tesis etme adına ilimizde 1500 arkadaşımızla canla başla çalışıyoruz. Son aldığımız 110 çarşı ve mahalle bekçimizle beraber özellikle görünürlüğün arttırılması noktasında da çok önemli bir ivme kazandık. Elbette bizim nüfuz etmemiz çok önemli ama vatandaşımız bizim her şeyimiz. Elimiz, kolumuz, gözümüz her şeyimiz. Bu nedenle biz vazifemizi icra ederken iç güvenliği sağlarken en büyük desteği sizlerden, vatandaşlarımızdan almaktayız ve almaya da devam edeceğiz. Bu noktada katkılarınızdan dolayı özellikle vatandaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. Yine kriminal anlamda suç ve suçluların adalet noktalarına teslimi noktasında polis teşkilatımızın narkotik anlamda uyuşturucuyla mücadele konusunda çok önemli başarılara imza attığını görüyoruz. Yine jandarmamızla, görevli korucularımızla beraber terörle mücadele noktasında da canla başla çalışan personelimize buradan teşekkürlerimizi ifade etmek istiyorum. Sadece terör değil, iç huzurun güvenliğin sağlanması noktasında da özveri sergiliyoruz. Bunun neticesinde de şehitlerde verdik. Geçen yıl malumunuz Bulancak ilçesinde uygulama noktasında bir evladımızı şehit verdik. Bütün şehitlerimize polis, jandarma, iç güvenlik personeli, güvenli köy korucusu olmak üzere hepsine Allahtan rahmet diliyorum. Yine gazilerimize şifa diliyorum. Canla başla çalışan emeğini memleketimiz için vakfeden bütün personelimizi kutluyor, başarılarınızın devamını diliyorum” diye konuştu.

Türk Polis teşkilatının 174. kuruluş yıldönümü etkinliklerinde bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu belirten İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ta “174 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Türk Polis Teşkilatımız, cennet yurdumuzun, şanlı bayrağımızın ve aziz milletimizin yılmaz koruyucusu ve savunucusu olarak üstün bir hizmet anlayışıyla faaliyetlerini sürdürmektedir.

Toplumun huzur ve güvenliği, vatandaşın can ve mal emniyeti, kanun hakimiyeti ve devlet otoritesinin devamı noktasında çok önemli ve hayati görevler üstlenen Teşkilatımız; Başta hain terör örgütleri olmak üzere, uyuşturucu, organize suç örgütleri, kaçakçılık ve diğer suç unsurlarına karşı hem kentlerde hem kırsalda son dönemde sınır ötesinde de kararlı bir mücadele yürütmektedir” dedi.

Giresun polisi olarak suç ve suçluyla mücadelede mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarına devam ettiklerini belirten İl Emniyet Müdürü Aktaş, “İl Genelinde asayişin sağlanmasına yönelik çalışmalarımız olumlu sonuçlar vermiş İlimiz, olayların aydınlatılması bakımından Ülkemiz ortalamasının üzerine çıkmıştır. İlimiz asayiş ve huzuruna katkı sunarak olayların azalmasına ve önlenmesine vesile olacak 2018 yılı 1. Dönem Bekçi alımlarında Giresun Emniyet Müdürlüğüne İçişleri Bakanlığımızca tahsis edilen 110 Çarşı ve Mahalle Bekçisinin alım işlemleri tamamlanarak görevlerine başlamıştır.

Uyuşturucu son derece hassas olduğumuz ve odaklandığımız bir konu, geleceğimizi zehirlemeye çalışan uyuşturucu suç şebekelerine karşı, 2018 yılında yapılan operasyonlarda % 170 lik bir artış sağlanarak başarılı sonuçlar elde edilmiş, 2018’de tutuklama sayısı 46 olup, bir önceki yılın 3 katı bir başarıya imza atılmıştır. Yine bu yılda da operasyonlarımız aynı kararlılıkla devam etmektedir.

İl Merkezinde Eğitim Öğretim yılı başlangıcında, Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak belirlenen risk durumuna göre 18 okulda 15 sabit “Okul Kolluk Görevlisi”, 45 okulumuzda ise 31 ‘Güvenli Okul Koordinasyon Görevlisi ‘ adı altında personel görevlendirilmiştir ”dedi.

Konuşmaların ardından program,  polis haftası nedeniyle düzenlenen ilimiz merkezdeki ilk-orta ve liselerde düzenlenen kompozisyon, resim, şiir yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali Sarıfakıoğulları ve protokol üyeleri tarafından verildi.

Program, Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerine polis düdüğü verilmesiyle sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ