$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

PEMBE BALON UÇURDULAR…

Giresun Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından “01- 31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayi” dolayısıyla düzenlenen etkinlik büyük ilgi uyandırdı.

PEMBE BALON UÇURDULAR…
  • 22.10.2018
  • 750 kez okundu
Reklam

Hafta sonu düzenlenen, Cumhuriyet Parkı’ndan başlayan etkinlikte,  pedal çevrilerek Gençlik Merkezi’ne kadar gidildi ve burada “meme kanserine dikkat çekmenin dünyaca simgesi olan” pembe renk balonlar havaya uçuruldu.

DR.ÖZEK ERKEN TEŞHİSE DİKKAT ÇEKTİ

Çok sayıda kadınlı-erkekli katılımın olduğu etkinlik sonunda konuşan Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi Başkanı Dr. Ünal Özek “Erken teşhis hayat kurtarıyor. Kadınlarımız meme muayenesine önem göstersinler” dedi ve tüm katılımcılara teşekkür etti.

SAĞLIKÇI KADINLAR,  TÜM KADINLARI KETEM’E DAVET ETTİ

Etkinlik sonrası görüşlerini aldığımız Toplum Sağlığı Birimi hemşerileri de “Tarama bir saat, kanser hayatınızı alır” sloganının altını çizerek şu bilgileri aktardılar:

“Meme kanseri kadınlarsa en sık görülen kanser türü. Her yedi kadından biri yakalanıyor. Erken teşhis ise yüzde 98 hayat kurtarıyor. Her kadın 20 yaş sonrası kendi kendini muayene etmeli. 40 ila 69 yaş arası kadınlar da kısa aralıklarla düzenli mamografi çektirmeli. Bunun için KETEM’e uğramaları yeterli. KETEM’de ücretsiz çekim yapılıyor.”

KANSER SEMPOZYUMU 30 EKİM’DE

Bu arada Halk Sağlığı Birimi’nce 30 Ekim’de “Giresun’da Kanser” konulu bir de sempozyum düzenlenecek. Turizm Uygulama Oteli’nde düzenlenecek sempozyumda konunun uzmanları bilgi paylaşımında bulunacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%