$ DOLAR → Alış: 6,16 / Satış: 6,18
€ EURO → Alış: 6,73 / Satış: 6,76

Park ve bahçelerde yoğun çalışmalar

Giresun Belediyesi park ve yeşil alanlarda yaptığı çalışmalar ile şehrin çehresini değiştiriyor.

Park ve bahçelerde yoğun çalışmalar
  • 28.11.2019
  • 188 kez okundu
Reklam

Belirli program dâhilinde çalışmalarına devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü, vatandaşlarımızın bolca vakit geçirmiş olduğu meydanlar, yeşil alanlar ve şehrimizin görsel güzelliğini oluşturan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz haftalarda çiçek dikimine başlayan ekipler, çalışmalarını şehrin dört bir tarafında yürütürken diğer bir ekip Atatürk Meydanı’nda lale soğanı dikimi yapıyor. Yıl içinde 28 çeşit Lale soğanından yaklaşık 40 bin adet dikmeyi hedefleyen Park ve Bahçeler Müdürlüğü çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Yine müdürlük ekipleri tarafından, şehir genelinde bulunan tüm çocuk oyun parkları düzenli olarak temizlenerek daha iyi koşullarda çocukların oynamalarına imkan sağlanıyor. Ayrıca eskimiş, kırılmış ve artık kullanım ömrünü tamamlamış olan çocuk oyun gruplarının da tespiti yapılarak ihtiyaçlar doğrultusunda yenileri ile değiştiriliyor.

Yine müdürlük tarafından şehrimizin oyun parkı olmayan bölgelerinin de tespiti yapılarak, yeni park yapım çalışmalarına başlanıyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ