$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

ÖZTÜRK’TEN BÜYÜKELÇİ ZİYARETİ

ÖZTÜRK’TEN BÜYÜKELÇİ ZİYARETİ
  • 30.05.2019
  • 443 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun Milletvekili ve TBMM Türkiye- Kırgızistan Dostluk Grubu Başkanı Sabri Öztürk, TBMM Kırgızistan Dostluk Grubu Yönetim Kurulu İle yeni göreve başlayan Kırgızistan  Büyükelçisi  Kubanıçbek Ömüralıev’i önceki gün ziyaret etti.

Çok samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarete, Dost ve Kardeş iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da geliştirilmesi için bilgi alışverişinde bulunuldu. Türkiye’nin her bir şehrinin ayrı bir hikayesi ve doğası olduğunu söyleyen Öztürk, Mavi ve Yeşilin kesiştiği Giresun’da Kırgızıstan Büyükelçisini ağırlamaktan Giresunluların gurur duyacağını ziyarette belirtti.

Öztürk ziyaret hakkında şu açıklamaları yaptı: “Kırgızistan Büyükelçisi Sayın Kubanıçbek Ömüralıev’e Giresun’u anlattım, dünyanın en kaliteli fındığını hediye ettim. Giresun’a davet ettim. O da memnuniyetle gelebileceğini ifade etti. Manas Destanının Yurdu, Cengiz Aytmatov’un hemşerileri ile ilimiz arasında güzel bir kardeşlik köprüsü kurmamız şehrimizin turizmi, tanıtımı için katkı sağlayacaktır. Bir kez daha Sayın Büyükelçiye teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%