$ DOLAR → Alış: 6,98 / Satış: 7,01
€ EURO → Alış: 8,27 / Satış: 8,30

ÖZEL İDARENİN İFLASININ İLANI MI?

ÖZEL İDARENİN İFLASININ İLANI MI?
  • 10.04.2019
  • 1.036 kez okundu
Reklam

İflas ettiği iddiaları ile yerel seçimde gündemin ilk sıralarına oturan Giresun İl Özel İdaresi birçok gayrimenkulünü satılığa çıkardı. 8 ilçede 10 menkul ve gayrimenkul alıcılarını arıyor.

Giresun Valiliği resmi internet sitesinde yayınlanan ilana göre satılığa çıkarılan yerler şu şekilde;

Bulancak Yalıköy köyünde, Belediye İmar Planında Turistik Tesis Alanı içerisinde kalan kargir gazino ve arsası vasıflı taşınmazın tamamı… Bulancak, İhsaniye mahallesinde, avlusu ve garajı olan ev arsa… Şebinkarahisar Müftü mahallesi kargir bina ve arsa… Güce, Merkez mahallesinde, 6 katlı Özel İdare Hizmet binası ve arsası… Alucra Mesudiye Mahallesi Kargir 6 katlı bina ve arsası… Alucra Mesudiye mahallesinde tarla… Dereli Sütlüce mahallesinde, 3 katlı Özel İdare Hizmet binası ve lojmanı… Merkez Aksu mahallesinde, trafo ve arsası vasıflı taşınmazdaki idare hissesine tekabül eden 206,03 m²’nin  tamamı… Görele 1 katlı kargir lojman… Keşap Bozkurt mahallesinde, Özel İdare Hizmet binası ve bahçesi…

KİRACILAR ARANIYOR

Diğer yandan Giresun İl özel İdaresi bazı mülklerini de uzun süreliğine kiraya vermeye hazırlandığı ilanda yer alıyor. Buna göre; Teyyaredüzü Mahallesinde yaptırılan Hizmet Binasının en üst katı ve teras bölümünün restoran-cafeterya olarak 10 (on) yıllığına kiraya verilecek. Ayrıca Botanil Bahçe olarak yapılan ve halk arasında Betonik Bahçe olarak anılan 1-2-3-4 numaralı dükkanlarda 3 yıllığına kiracılarını arıyor.

Bilindiği gibi Betonik Bahçe son olarak Millet Kıraathanesi olarak yapılmıştı. Kiralama ile birlikte buranın işlevinin ortadan kalkacağı öğrenildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ