$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

ÖZEL İDARENİN BORCU NE KADAR?

Tartışmanın konusu Özel İdarenin borcu konusunda bilgi verilmemesi manidar karşılandı.

ÖZEL İDARENİN BORCU NE KADAR?
  • 25.03.2019
  • 760 kez okundu
Reklam

Yerel seçimlerde tartışılır hale gelen Giresun İl Özel İdaresi’nin son beş yılda il geneli ve 15 ilçede 221 bin 42 km’lik yol çalışması yaptığı açıklandı. Tartışmanın konusu Özel İdarenin borcu konusunda bilgi verilmemesi manidar karşılandı.

Giresun İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada 5 yıllık çalışma süresi içerisinde 457 km’lik stabilize yol kaplama, 7 bin 723 km’lik maliyetli beton yol kaplama, 765 km’lik 1. ve 2. Kat sati kaplama yol çalışması yapıldığı bildirildi.

Özel İdare’nin yaptığı hizmetlerin karşılığının yaklaşık 500 milyon TL olduğu belirtilen açıklamada kamu binası olarak Giresunluların hizmetine sunduğu eğitim kurumları, okul, yurt, sosyal alanlar, spor alanları vb. yapım işleri için de yaklaşık 200 milyon TL kaynak aktardığı ifade edildi.

İl Özel İdaresi’nin muhtar maaşları, sosyal sigortalar primi, yapılan araç ve mazot yardımları, işçi-memur maaşları, diğer kamu kurum ve kuruluşlarına yapılan yardımlar ile birlikte bu rakam son 5 yılda eski parayla 1 katrilyonu buldu.

Diğer yandan Özel İdarenin açıklamasında neden son 1 yıl yerine 5 yılı açıklaması ve ne kadar borcu olduğu konusunda herhangi veriye yer verilmemesi dikkatlerden kaçmadı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ