$ DOLAR → Alış: 6,43 / Satış: 6,46
€ EURO → Alış: 7,08 / Satış: 7,11

Özel İdarede neler oluyor?

Giresun Faal Muhtarlar Derneği, “İdaredeki yetki kargaşasına son verilsin” dedi.

Özel İdarede neler oluyor?
  • 13.12.2019
  • 587 kez okundu
Reklam

Giresun Faal Muhtarlar Derneği’nden İl Özel İdaresi’ne tepki. Dernek Başkanı Hadi Karabulut düzenlediği basın toplantısında, İl Özel İdaresi’nde başıboşluk ve vurdumduymazlık yaşandığını savunarak, köylere gelecek olan hizmetlerde aksaklıklar yaşandığını savundu. İl Özel İdaresi yetkililerinin muhtarlarla koordineli çalışmaya davet eden Karabulut, “Biz köy muhtarları olarak, köylerimizde millet adına hizmet götürmeye gayret ederken, bu hizmeti sunacak konumundaki İl Özel İdaresi’ndeki başıboşluk ve vurdumduymazlık hay safhaya ulaşmış durumda” dedi.

“Acil ihtiyaçlarımız için yada planlanmış işlerimizin yapılabilmesi için hangi idareciye yalvaracağımızı şaşırdık” diye Karabulut şöyle konuştu;

“Amir kim, sorumlu kim belli değil. Bazı köylerde ve özellikle iltimaslı ilçelerin köylerinde özel yolla ve kapılar asfaltlanırken, merkez köylerimizde hiçbir hizmet verilmemektedir. Heyelan olmuş, menfezler yıkılmış, yollarda sayısız çukur oluşmuş ve il özel idaresindeki her kademe amir, müdür ve şeflere söylenmesine rağmen sorunları gelip yerinde inceleyen yok. İl özel idaresindeki yetkili kim? Sorunlarımızı nerede kiminle çözelim? Geleceğimizi daha düzgün şekillendirmek için il özel idaresinin bir an önce yetki kargaşasından kurtulup, muhtarlarla koordineli bir şekilde çalışması ortak temennimizdir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ