$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

Öz Büro İş, hak gaspına isyan etti!

Türkmen, Yaşanan sorunlar sebebiyle üyelerinin işlerini sağlıklı bir şekilde yürütemediklerini vurguladı.

Öz Büro İş, hak gaspına isyan etti!
  • 08.08.2019
  • 406 kez okundu
Reklam

Öz Büro İş Sendikası Giresun İl Başkanı Hamza Türkmen, kamuda görevli üyelerinin işlerini özveriyle yapmalarına karşın, bazı haklardan mahrum bırakılmalarını üzüntüyle karşıladıklarını söyledi. Türkmen, bazı sendika üyelerinin katılımıyla Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde yaptığı basın açıklamasında, üyelerinin kadroya geçmelerine rağmen halen bazı ekonomik haklardan yoksun bırakıldığını öne sürdü.

Yaşanan sorunlar sebebiyle üyelerinin işlerini sağlıklı bir şekilde yürütemediklerini vurgulayan Türkmen, şunları kaydetti:

“Kadroya geçtiğimiz tarihten bugüne 16 ay geçmiş olmasına rağmen kamu çerçeve protokolü halen imzalanmamıştır. Memurların ve diğer kamu çalışanlarının nakil ve tayin hakları olmasına rağmen üyelerimizin bu haktan yoksun olmaları aile bütünlüklerini ciddi şekilde bozmaktadır. Keyfi uygulamaları ile üyelerimiz üzerinde baskı ve mobbing uygulayan idarecilerin bulunduğu iş yerlerinde çalışmak üyelerimiz için dayanılmaz hale gelmiştir. Kamuda işini özveriyle yapan ancak taşeron sistemindeyken yıllardır büyük mağduriyetler yaşayan üyelerimizin sorunlarının hala çözülmemesi nedeniyle görevlerinin gereklerini yerine getirmekte ihmal gösteren bir kısım kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulunma zorunluluğumuz doğmuştur.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%