$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Otobüs kazaları en aza indirecek

Giresun’da şehirler arası otobüs kazaları önlemek için bir toplantı düzenlendi. Vali Sarıfakıoğulları, Giresun olarak hedeflerinin otobüs kazalarını minimize edilerek ortadan kaldırılmak olduğunu kaydetti.

Otobüs kazaları en aza indirecek
  • 24.02.2020
  • 245 kez okundu
Reklam

İçişleri Bakanlığı’nın “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” kapsamında kaza nedenli ölümler ve ciddi yaralanmaların en aza indirilmesi, bu kazalardan kaynaklı sosyo-ekonomik kayıpların yanı sıra bireyi, toplumsal hayatı ve kamu güvenliğini tehdit eden risklerin ortadan kaldırılması için otobüslerle yapılan şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı faaliyetlerinin güvenliğinin sağlanması amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak, Valiler ve Kaymakamların başkanlığında bir toplantı düzenlendi.

Vali Sarıfakıoğulları, trafikte otobüs şoförlerinin daha dikkatli olmasının ve kurallara riayet etmesinin kazaların azalması açısından son derece önemli olduğunu belirterek bu konuda hem alınan hem de alınacak olan tedbirlerin tekrar gözden geçirilip karara bağlanması noktasında bütün illerin talimatlandırıldığını, burada hedefin otobüs kazalarının minimize edilerek ortadan kaldırılması olduğunu ifade etti.

KURALLARA UYMAYANLARA AF YOK!

Yaşanabilecek otobüs kazalarında can ve mal kaybının daha fazla olabildiğini bu konuda firma yetkilileri ve sürücülerimizin daha duyarlı olmaları gerektiğini söyleyen Vali Sarıfakıoğulları; “Başta on numara yağ diye tabir edilen niteliği düşük olan yağların sebep olduğu kazalar olmak üzere belirsiz araç yangınlarına sebebiyet veren bir takım hususların önüne geçilmesi maksadıyla hem otobüslerden hem de akaryakıt satışı yapılan yerlerden numune almak suretiyle kontrollerimizi yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz.  Yolcu taşımacılığında emniyet kemeriyle ilgili de bir hassasiyet gelişmesini arzu ediyoruz. Bununla ilgili de İçişleri Bakanlığımızın organizasyonu ile kampanyalar yaptık. Yine ölümlü kazaların büyük bölümünün şehir içlerinde meydana gelmesi nedeniyle tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de yaya öncelikli trafik uygulamamızı hayata geçirdik. Buna ilişkin en üst düzeyde hassasiyet göstermeye çalışıyoruz. Ben bütün trafik kontrol ekiplerimize bu konuda talimatı verdim. Kurallara uymayan kim varsa, resmi kurum özel araç ayrımı yapmadan gerekli yasal işlemlerin yapılması talimatını verdim. Bu tür projelerden sonra şehir içlerindeki kaza oranları da dahi büyük bir düşüş yaşandı.  Atılan her adımın, fikir birliğine varılan her çalışmanın sonuçlarını biz pozitif olarak görüyoruz. Bu konuda hepinizden en üst düzeyde hassasiyet bekliyoruz. Bir fikir birliği oluşturup, alınan önlemlerin ve yapılan çalışmaların bütün kamuoyuyla paylaşarak, bu kazaların hiç olmaması için bütün gayretimizi gösterecek, en azından minimum düzeye çekilmesi noktasında hep beraber gayret içinde çalışmalarımıza devam edeceğiz Bu vesileyle gayretli ve özverili çalışmalarından dolayı emeği geçen arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ