$ DOLAR → Alış: 8,02 / Satış: 8,06
€ EURO → Alış: 9,49 / Satış: 9,52

‘OSMAN AĞA’NIN MAKAMINDA OTURMAK GURURDUR’

‘OSMAN AĞA’NIN MAKAMINDA OTURMAK GURURDUR’
  • 02.04.2019
  • 651 kez okundu
Reklam

31 Mart Mahalli İdareler Seçiminde Giresun Belediye Başkanı seçilen Aytekin Şenlikoğlu, Osman Ağa’nın makamında oturacak olmanın onur ve gururunu yaşadığını ifade ederek, Osman Ağa’yı ölüm yıldönümünde rahmetle andıklarını bildirdi.

Şenlikoğlu, Yarbay Topal Osman Ağa’nın ölüm yıldönümü münasebetiyle yayımladığı mesajda, “üzerinde yaşadığımız toprakların müdafaası için canlarını hiçe sayan atalarımıza ve kahraman şehitlerimize borçluyuz” dedi.

Giresunlu milis kahraman Yarbay Topal Osman Ağa’nın kurduğu 42. ve 47. Gönüllü alaylarla kurtuluş savaşı başta olmak üzere vatan müdafaası için cephede düşmanla göğüs göğse savaşarak, vatan toprağına düşman ayağı basmasına izin vermediklerini belirten Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu şunları belirtti;

“Afyonkarahisar’da, Çanakkale’de Dumlıpanar’da, Kocatepe’de canları pahasına savaşan başta Osman Ağa olmak üzere Giresunlu Milli Mücadele Kahramanlarımızı bir kez daha rahmetle minnetle anıyoruz. Osman Ağa ve Milli Mücadele Kahramanları Giresun’un onurudur ve Türkiye’ye mal olmuş bir kahramanlık destanıdır. Türkiye’de başka bir şehirde(Afyonkarahisar) şehitliği bulunan tek il Giresun’dur. Bu onur ve gurur Şehrimiz için bir övünç madalyasıdır. Bu vesileyle tüm şehitlerimi bir kez daha rahmetle anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%