$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

‘Osman Ağa’da Atatürk düşmanı mı?’

AKP İl Başkan Yardımcısı CHP İl Başkan Yardımcısına sordu; “Pontus Çan Kulesinin orijinalini yıktıran Topal Osman Ağa’da Atatürk düşmanı mı CHP il başkan yardımcısı” diye sordu.

‘Osman Ağa’da Atatürk düşmanı mı?’
  • 03.07.2019
  • 1.035 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun İl Başkan Yardımcısı Haldun Şehitoğlu, CHP İl Başkan Yardımcısının Pontus Kulesinin Fiberglass benzeri Çan Kulesini yıkılmasının Atatürk Düşmanlığı olarak lanse edilmesinin gülünç olduğunu söyledi. Şehitoğlu, “Pontus kulesinin orjinalini yıktıran dönemin Belediye Başkanı milli mücadele kahramanı Topal Osman Ağa’da Atatürk düşmanı mı CHP il başkan yardımcısı” diye sordu.

Şehitoğlu yayınladığı basın açıklamasında, “CHP Giresun İl Başkan Yardımcısı yıkılan çakma bagalit çan kulesi için bir açıklama yapmış. Ağır suçlama ve hakaretlerde bulunmuş. Sayın Şenlikoğlu’na hitaben “Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Mısırlıoğlu zihniyetinde bir başkan var” diye bence hakaret ve suç unusuru taşıyan bir ifade kullanmış.

Sayın İl Başkan Yardımcısı ve Giresun CHP Milletvekili gerçekten milletin aklıyla alay ediyorlar. Bu çan kulesinin Kale mahallesinde ki aslı 1920 yılında dönemin belediye başkanı olan milli mücadele kahramanı Topal Osman Ağa tarafından bizzat yıktırılmıştır. Şimdi Giresun CHP İl Başkan Yardımcısı çan kulesinin çakma, ucuzu bir bagalit imitasyonunu yıktırdığı için Sayın Şenlikoğlu’na Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı ilan ettiğine göre, bu çan kulesini aslını yıktıran Milli kahramanımız Topal Osman Ağa’da Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı mı oluyor?” ifadelerine yer verdi.

“Giresun halkı, AK Parti ve MHP yetkilileri bu soruyu CHP Giresun İl Başkan yardımcısını sormalıdır” diyen Şenlikoğlu, “Bu bir anıt değil 99 yıl önce yıkılmış bir Çan Kulesinin ucuz bir çakmasıdır. Komik olmayın, insan zekasıyla alay etmeyin. Bir dipnot işçi endişeli demiş başkan yardımcısı ya, CHP Belediyelerinin sokaklara attığı binlerce işçi endişeli değil işsiz ve aşsız. Yüreğiniz yiyorsa onlara cevap verin. 10 senede bagalit çan kulesi yapmakla övünen, belediyeyi borç batağına batıran, temsili giderlerden bile milyonlarca lirayı heba eden bir zihniyetin son çırpınışlardır” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ