$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

OPET’ten Giresunspor’a akaryakıt istasyonu cevabı

OPET Petrolcülük A.Ş; “Gerek Giresunspor Basın Sözcüsü, gerekse Giresunspor Başkanı tarafından dile getirilen iddiaların muhatabı OPET değil, iddialara konu olan istasyonun ihale ve satış sürecini yürüten yetkili kurumlardır.”

OPET’ten Giresunspor’a akaryakıt istasyonu cevabı
  • 03.10.2020
  • 721 kez okundu
Reklam

Giresunspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferhat Karademir’in, hafta içerisinde yaptığı basın açıklamasına OPET’ten cevap geldi.

OPET Petrolcülük A.Ş.’den konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi;

“Geçtiğimiz haftadan bu yana Giresun basınında yer alan ve “Giresunspor için belediyeden yakıt istasyonu olarak imarı çıkartılan arsaya OPET el koydu” şeklinde ve buna benzer OPET’e yönelik olumsuz ifadeler içeren haberlerle ilgili zorunlu açıklamamızı bilgilerinize sunarız.

OPET Petrolcülük A.Ş, Türkiye’nin hemen her bölgesinde faaliyet gösteren depolama tesisleri ve akaryakıt istasyonları ile ülkemizin en değerli ve güçlü markalarından biridir. Ülkemizin en güvenilir ve en itibarlı markalarından biri olan OPET, uzun yıllardır Giresun ilinin en büyük sanayi tesisi olan depolama tesisi ve akaryakıt dağıtım istasyonları ile istihdam ve değer yaratmaktadır.

Söz konusu haberlerde anılan ve Giresunspor’un hakkı olduğu iddia edilen arazi, bir kamu kuruluşu olan İl Özel İdaresi’ne ait olup  2018 yılında ihaleye çıkartılarak satılmıştır. Söz konusu ihaleye OPET Petrolcülük A.Ş katılmamıştır ve yerin mülkiyeti OPET’e ait değildir. Arsanın mülkiyetini ihaleyle alan firma, ihaleden iki yıl sonra 2020 yılında şirketimize başvurarak Giresun’da markamızı temsil etmek üzere bayilik yapma talebini iletmiştir. Söz konusu firma ile geçtiğimiz Nisan ayında bayilik sözleşmesi yapılmıştır.

Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere, mülkiyeti OPET’e ait olmayan bir yerin, doğal olarak  OPET tarafından Giresunspor kulübünün elinden alınması da söz konusu değildir.

Gerek Giresunspor Basın Sözcüsü, gerekse Giresunspor Başkanı tarafından dile getirilen iddiaların muhatabı OPET değil, iddialara konu olan istasyonun ihale ve satış sürecini yürüten yetkili kurumlardır.

Giresunspor tarafından kamuoyu nezdinde haksız bir şekilde OPET’in hedef gösterilerek, Giresun’u terk etmesi yönünde karalama içeren açıklama, kampanya ve bunun gibi girişimlere yönelik olarak OPET Petrolcülük A.Ş olarak tüm yasal haklarımızın saklı olduğunu belirtir, konuyu bilgilerinize sunarız.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%