$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

ÖNEMLİ KONULAR DEĞERLENDİRİLDİ

GSTO Başkanı Çakırmelikoğlu, “Giresun’da turizmin gelişmesi için yaylalarımızdaki turizm yatırım alanlarının imar sorununu mutlaka çözmeliyiz.”

ÖNEMLİ KONULAR DEĞERLENDİRİLDİ
  • 31.01.2019
  • 432 kez okundu
Reklam

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası 2019 yılı ilk Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Ahmet Şenel Anaforoğlu başkanlığında yapıldı. 34 meclis üyesinin katıldığı Ocak ayı meclis toplantısının ana gündem maddeleri görüşüldü ve karara bağlandı.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında TOBB’da yapılan 10. Türkiye Ticaret ve Sanayi Şura’sında, ulusal zincir mağazaların Giresun gibi Anadolu illerinde yerel esnafın yaşama olanaklarını bitirdiğine, bunun çözümü için sadece Belediyelerin değil, Valilikler veya TSO’larında işletme açma aşamasında onay merci olması gerektiğine yönelik talepte bulunduklarını ifade etti.

Başkan Çakırmelikoğlu, iş dünyasının KDV ve iş bitirme alacaklarına karşılık devletten bankalardan kredi işlemleri için kullanılabilecek düzeyde değerli evrak verebilmeleri üzerine çalışma yapılabileceği talebini ilettiklerini, diğer yandan vasıflı eleman eksikliğinin her geçen gün arttığı, teknik liselerin aktif hale geçirilmesi gerektiğini de Şura gündeminde dile getirdiklerini belirtti.

Çakırmelikoğlu, “Giresun’da turizmin gelişmesi için yaylalarımızdaki turizm yatırım alanlarının imar sorununu mutlaka çözmeliyiz. Bu doğrultuda Kulakkaya, Bektaş ve Sis Dağı gibi bölgelerde 1/1000 ölçekli planlarının yapılması için Giresun Valiliğimiz ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Bu bölgelerin imar planları yapıldığında Kulakkaya ile Beştaş arasında yer alan yaklaşık 800 dönümlük bir alanda Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak özel bir proje ile yatırımcıya tahsis için çalışma yapmayı arzuluyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ