$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Öncelik koronavirüs ile mücadele!

Park ve bahçeler dezenfekte edildi, pazarlara el dezenfektanı konuldu

Öncelik koronavirüs ile mücadele!
  • 24.03.2020
  • 357 kez okundu
Reklam

Giresun’da koronavirüs salgınına karşı dezenfekte çalışmaları aralıksız olarak sürüyor.

Giresun Belediyesi tarafından koronavirüs salgına karşı, park, bahçe, çocuk oyun alanları ve mesire alanları dezenfekte edildi. Belediye personellerince çocuk oyun alalarındaki oyuncaklar tek tek silindi. Mesire alanlarındaki merdiven ve seyir teraslarındaki ferforjeler temizlendi. Öte yandan belediye zabıta ekipleri tarafından, pazar yerlerine el dezenfektanı koyarak esnaf ve vatandaşın önlem almasına yardımcı oluyor.

Yetkililer, belediyeye bağlı tüm pazar yerlerinde el dezenfektasyonu işlemine geçildiğini ve aynı zamanda bilgilendirici broşür dağıtımı da yapıldığını bildirerek şunları kaydettiler:

“Giresun Belediyesi olarak kapalı alanlarda başlatmış olduğumuz dezenfekte işlemlerini açık alanlara da taşıdık. Tüm pazar yerlerinde el dezenfektasyonu işlemine geçtik. Vatandaşlarımız pazara girişlerde ve çıkışlarda el dezenfeksiyonu kullanarak ellerini dezenfekte edebiliyorlar. Bunun yanında zabıta ekiplerimiz aracılığıyla korona virüsün yayılmasını engelleyen bilgilendirici broşürü dağıtıyoruz. Pazarın kapanmasının ardından pazarın tamamının yıkamasını yapıyoruz. Çünkü insanlar elinin temas ettiği her yerden çekinir durumda olduğu için vatandaşımız ve esnafımız uygulamadan oldukça memnun.”

 

El dezenfektanı uygulamasına geçildi

Belediye zabıta ekipleri tarafından pazar yerlerine el dezenfektanları konularak esnaf ve vatandaşların önlem almasına yardımcı olunuyor

Giresun Belediyesi’nden yapılan açıklamada, koronavirüse karşı önlemlerin artarak devam ettirildiği bildirildi. Belediyeye bağlı tüm pazar yerlerinde el dezenfektasyonu işlemine geçildiği ve aynı zamanda bilgilendirici broşür dağıtıldığı kaydedilen açıklamada, “Giresun Belediyesi olarak kapalı alanlarda başlatmış olduğumuz dezenfekte işlemlerini açık alanlara da taşıdık. Tüm pazar yerlerinde el dezenfektasyonu işlemine geçtik. Vatandaşlarımız pazara girişlerde ve çıkışlarda el dezenfeksiyonu kullanarak ellerini dezenfekte edebiliyorlar. Bunun yanında zabıta ekiplerimiz aracılığıyla korona virüsün yayılmasını engelleyen bilgilendirici broşürü dağıtıyoruz. Pazarın kapanmasının ardından pazarın tamamının yıkamasını yapıyoruz. Çünkü insanlar elinin temas ettiği her yerden çekinir durumda olduğu için vatandaşımız ve esnafımız uygulamadan oldukça memnun” denildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%