$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

‘ÖNCE İKTİDAR YAPTIĞI ZAMLARI GERİ ÇEKSİN’

‘ÖNCE İKTİDAR YAPTIĞI ZAMLARI GERİ ÇEKSİN’
  • 22.10.2018
  • 673 kez okundu
Reklam

CHP Giresun Merkez İlçe Başkanı Hakan Türker, “Hazine’nin başındaki Milli Damat Berat’ın “Enflasyonla Mücadele İçin Yüzde 10 İndirim” önerisi vatandaşla dalga geçmekten başka bir şey değildir. Etiketlerde fiyat oynamasından öteye geçmemektedir” dedi.

“Asıl aile bütçelerini darmadağın eden iktidarın zam yağmurları derhal geri çekilmelidir” diyen Türker yaptığı açıklamada, “Enflasyonla mücadele yüzde 10 indirimle değil, zamları geri çekmekle mümkündür. Son bir yılda konutta elektriğe yüzde 45, konutta doğalgaza yüzde 30 zam yapmak nasıl bir vicdansızlıktır? Kur baskısı ve maliyetlerdi bu zamlara dayanağınız, hadi kur düştü,düşüyor diye bağırıyorsunuz her gün,çekin zamları halkın sırtından geri de insanlar bir nebze olsun nefes alsın. Hani seçim öncesi ne diyordu AKP; zam olmayacak, faiz artmayacak, faiz baronlarına hesap sorulacak. Seçim bitti, vaadler gitti, dünü arar durumdayız” ifadelerine yer verdi.

Türker, “16 yılda ülkemizi perişan eden, vatandaşı kuru ekmeğe muhtaç eden AKP Hükümeti, yanlış politikalarının bedelini halka ödetemez, kaynak arıyorsa israfı, şatafatı kesmelidir. Kaynak halkın cebinde değildir, AKP iktidarının midesindedir” şeklinde konuştu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ