$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Önal: İmam hatipli olmaktan onur duyuyoruz

Giresun Sivil İrade Platformu (GİSİP) üyeleri Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi ziyaret edilerek İmam Hatip okullarına tam destek verdi.

Önal: İmam hatipli olmaktan onur duyuyoruz
  • 11.09.2020
  • 237 kez okundu
Reklam

Platform Dönem Sözcüsü Abdullah Önal, imam hatip mezunları ve öğrencilerine yönelik çirkin söylemleri nefretle kınadıklarını belirterek, “Ülkemizin güzide okullarından olan, devletimizin çeşitli kademelerinden, hayatın her alanına ülkesini milletini seven, yeri geldiği zaman canını bile vatan için feda edecek şahsiyetleri yetiştiren İmam Hatip okulları mensuplarına hakaret etmek, kin kusmak hiçbir kimsenin hakkı da, haddi de değildir. Yıllardır ülkemizin değerleriyle bir türlü barışamayan ve her fırsatta ülkemizin değerlerine saldırmayı kendilerine hedef edinenler asla başarıya ulaşamayacaktır.  Bizim için İmam Hatip okullarıyla diğer okullarımızın hiçbir farkı yoktur. Hepsi aynı değerdedir. İmam Hatip okulları sadece dini eğitimin, dini değerlerin daha çok verildiği okullardır. Halkının tamamına yakını Müslüman olan ülkemizin bu da vazgeçilmez ana unsurudur. Burada yapılan hakaret sadece İmam Hatipliye değil, tüm halkımızadır.  İmam Hatip mezunu, mensubu ve sevenleri olmaktan onur duyuyoruz… Toplum değerleriyle bağdaşamayan, toplumsal barışımıza zarar veren kişilere kurum ve kuruluşlarda yer verilmemesi hususunda hassasiyet gösterilmesini istiyoruz. İmam Hatip okullarımızda okuyanlara, mezunlarımıza ve camiamıza sapık ve tecavüzcü yaftası yapıştırarak, geçmişten gelen nefretini, kinini, düşmanlığını ortaya atanları da nefretle kınıyoruz” dedi.

Okul Müdürü Oğuz Yayla ise yapılan ziyaretle, iftiralar karşısında yalnız kalmadıklarını görmekten son derece mutlu olduklarını ifade etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%