$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Okullarda uyuşturucuya geçit yok!

Vali Sarıfakıoğulları, Giresun’da okullarda uyuşturucu vakası bulunmadığını kaydetti. Sarıfakıoğulları, Giresun’da bulunan okullarda bağımlılığa ilişkin tespit edilen herhangi bir vaka olmadığını, olmaması için de ilgili bütün tedbirlerin alındığını açıkladı.

Okullarda uyuşturucuya geçit yok!
  • 18.01.2020
  • 461 kez okundu
Reklam

Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı. “Okullarımızda ve okul çevrelerinin güvenliğini sağlamak üzere kurulan güvenlik kameraları ile ilgili eksikliklerimizi tamamladık” diyen Vali Sarıfakıoğulları

“Okul çevrelerinde ki güvenlik kameraları, hem uyuşturucuyla mücadele konusunda, hem de asayiş olaylarının önlenmesi konusunda bizim elimiz kolumuz olmaktadır. Güvenlik kamerası sistemi kurulması için ilçelerimizde de bir araya gelinerek, güvenlik kamerası sistemine geçilmesi konusunda gerekli çalışma ve ikazlarımızı yapalım. Okullarımızda bulunan güvenlik ve irtibat görevlilerimizi kendi görevleri dışında başka bir işte çalıştırmıyoruz. Bu personellerimiz, sadece oradaki güvenliği ve asayişi sağlamakla görevli olacaktır. Bu personeller üniformalı olarak işte bulunmalı ve okul aile birliklerinin de toplantılarına katılarak gerektiğinde velilerle irtibat halinde olmaları gerekmektedir. Yine okul çevresinde sigara satışları ile ilgili gerekli denetimlerimizi yaparak, bunu engellemeliyiz. Okul dışındaki yeme içme yerlerinde de denetimlerimiz devam edecektir” dedi.

Giresun İl Merkezi ve il genelindeki metruk binaların tespiti, yıkımı ve ıslahına yönelik yapılan çalışmaların da gözden geçirilerek, yürütülen iş ve işlemlerin değerlendirildiği toplantıda; uyuşturucu kullanımı ve satışı açısından riskli olan park ve rekreasyon alanlarına güvenlik kamera sistemlerinin kurulması ile cadde, sokak, park ve rekreasyon alanlarının yeterince aydınlatılmasına yönelik çalışmalar gözden geçirildi. Öncelik derecesine göre belirlenen okullara güvenlik kameralarının kurularak “Kent Güvenlik Yönetim Sistemine” (KGYS) entegrasyonunun sağlanması, entegrasyonu sağlanamayan okullarda ise güvenlik kameraları kurulmasına ilişkin son durum ele alındı. Toplantıda; okul ve çevrelerinde güvenliğin arttırılması amacıyla okul irtibat görevlilerinin etkin çalışmasına yönelik planlamalar değerlendirilerek, özellikle okul ve çevrelerinde illegal yollardan (tek dal) sigara satışı yapma ihtimali bulunan ve öğrencilerin de uğrak yeri olması muhtemel görünen; kafe, oyun salonu, internet kafe vb. yerlerin denetlenmesine yönelik yapılan çalışmalar kontrol edildi. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında Yeşilay başta olmak üzere STK’larla işbirliğinin de ele alındığı toplantıda, gençlerimizi etkilemesi muhtemel uyuşturucu maddeler hakkında okul yöneticileri, öğretmenler, okul aile birliği üyeleri ile ailelere yönelik bilgilendirme faaliyetler gözden geçirilerek, İ1 genelindeki uyuşturucu arzının engellenmesine ilişkin yapılan çalışmalar ve gelinen nokta değerlendirilerek,  elde edilen veriler bir önceki yıl ile kıyaslanarak, alınan ve alınacak tedbirler tekrar gözden geçirilerek, 2020 yılında yürütülecek çalışmalar planlandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ