$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Okullarda üst düzey önlem!

Vali Sarıfakıoğulları, Giresun’da okul içi ve çevresindeki güvenlik tedbirlerinin en üst düzeyde olduğunu kaydetti. Sarıfakıoğulları, güvenli bir eğitim-öğretim için okul içi ve okul dışındaki olumsuz etkilere karşı gereken önlemlerin alındığını, 68 bin öğrenciyi kendi evlatları gibi gördüklerini ifade etti.

Okullarda üst düzey önlem!
  • 13.12.2019
  • 487 kez okundu
Reklam

Vali Harun Sarıfakıoğulları, birinci amaçlarının tüm öğrencilerin güvenli ve tüm risklerden uzak eğitim-öğretim almalarını sağlamak olduğunu ifade etti. Vali Sarıfakıoğulları, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya geldi. İl Jandarma Komutanı Albay Muhammet Sevinç, İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş ve İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nunda katıldığını toplantıda müdür ve okul aile birliği başkanlarına seslenen Sarıfakıoğulları, “bizler, öğretmenler, okul idarecileri ve ebeveynler olarak bu konuda ne yapabiliriz diye sormamız gerekiyor. Öğrenci profilinin daha iyi olabilmesi, topluma daha yararlı, vatan sevgisiyle dolu vicdan sahibi nesiller yetiştirmek için hep birlikte çalışmalıyız. Hem akademik anlamda hem de iyi bir insan olma anlamında velinin de devamlılığı çok önemli. Bunu hep birlikte başaracağız. Bu nedenle okul içi ve okul dışındaki olumsuz etkilerden kurtulmak için gereken önlemleri alıyoruz. Okul etrafındaki metruk binalar ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Metruk binalarla ilgili geçen dönemde bazılarının yıkımını gerçekleştirdik, yıkımı mümkün olmayanlarında girilmesini engelleyecek şekilde önlemlerimizi aldık.  Buraların kötü amaçla kullanımlarını engellemek için tedbirler alıyoruz. Öğrencilerimizin kötü alışkanlıklara maruz kalmaması için okul idaresi ve okul aile birlikleriyle uyum içinde çalışarak, çocukların bireysel gelişimi ve okuldaki sportif faaliyetlere katılım ile de hem sosyal gelişimine katkıda bulunmak hem de kötü alışkanlıkların önlenmesi suretiyle gelişimlerine katkıda bulunmalıyız” dedi.

Giresun’da yaklaşık 14 bin taşımalı eğitim gören öğrenci bulunduğunu aktaran Vali Sarıfakıoğulları, “İl ve ilçe merkezleriyle okul servisleriyle okula giden öğrencimiz var. Okul trafik güvenliği için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz ve bu konuda da kolluk görevlilerimiz denetim mekanizmasını sürekli işleterek en üst düzeyde takibini yapıyorlar. Servislerle ilgili sorunları velilerde gözeterek eksiklikleri yetkililere bildirmeleri gerekiyor. Okula yetişmek için hız yapan sürücüleri ve gereken kriterlere uymayanları sürekli olarak takip etmek suretiyle olası tehlikeleri bertaraf etmek için yoğun çaba sarf ediyoruz. Okullarda güvenlik konusunda da dikkatli olmalıyız. 13 okulumuzda polisimiz var diğer okullarımızda da güvenlik görevlilerimiz var. Burada görev yapan güvenlik görevlilerimize işi dışında başka işler yüklemeden kendi görev alanlarında çalışmasını sağlamalıyız. Okul içi ve çevresindeki güvenlik tedbirlerimizi en üst düzeyde alıyoruz. Okul çevrelerinde okulla ilgisi olmayanların uzaklaştırılması konusunda hassas davranıyoruz.  Katılımınız için teşekkür ediyorum. Çocuklarımıza muvaffakiyet diliyorum. Hepimiz birlikte iş birliği içinde çalıştığımız müddetçe yükümüz hafifleyecektir.”

 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ