$ DOLAR → Alış: 7,62 / Satış: 7,65
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,98

OKUL KANTİNLERİNE ÖZEL HASSASİYET

Okul ziyaret ve denetimlerine devam eden Vali Harun Sarıfakıoğulları, Güzel Sanatlar Lisesi, Spor Lisesi ve Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret etti.

OKUL KANTİNLERİNE ÖZEL HASSASİYET
  • 13.10.2018
  • 1.110 kez okundu
Reklam

İlk olarak aynı binada toplam 16 derslikte hizmet veren Güzel Sanatlar Lisesi ve Spor Lisesini ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları, Okul müdürü Tolga Halvacı’dan bilgi aldı.

Güzel Sanatlar Lisesinde 30 öğretmen, 171 öğrenci Spor Lisesinde de 15 öğretmen ve 222 öğrenci ile eğitim öğretim hizmetlerini sürdürdüklerini belirten Okul Müdürü Halvacı, okul pansiyonunda 63 öğrencinin yararlandığını söyledi. Ziyaretin anısına Vali Sarıfakıoğulları’na Güzel Sanatlar Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin yapmış olduğu Atatürk Portresi takdim edildi. Ardından Giresun Sosyal Bilimler Lisesinde incelemelerde bulunan Vali Sarıfakıoğulları, Okul Müdürü Hakan Demir’le bir süre sohbet ederek, bilgi aldı.

Müdür Demir; öğrencileri, katılımcı ve uygulamalı bir eğitim anlayışıyla yaratıcı-eleştirel ve esnek düşünebilen, problem çözme becerisi yüksek, proje üreten ve sonuçlandıran, yabancı dil bilen, dünyadaki gelişmeleri okuyup dünyaya yön veren, estetik ve etik değerlere sahip, toplumsal sorunlara duyarlı, ülke yönetimine katkı sağlayacak lider adayları olarak hayata ve üst öğrenime hazırlamak misyonuyla hizmet veren Sosyal Bilimler Lisesinde, toplam 20 derslikte, 28 öğretmen ve 251’i yatılı olmak üzere toplam 351 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürdükleri bilgisini verdi. Okullarda öğrencilerle sohbet ederek kantinlerde de incelemelerde bulunan Vali Sarıfakıoğulları, kantinlerde hijyen kurallarına dikkat edilmesi, sağlığa zararlı, tarihi geçmiş ürün satılmaması için idare tarafından denetimlerin sıklıkla yapılmasını istedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ