$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Öğretmenlere trafik eğitimi verildi

Espiye Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından Öğretmenlere “Trafik Güvenliği ve Yol Kullanıcıları Eğitimi” verildi.

Öğretmenlere trafik eğitimi verildi
  • 11.09.2019
  • 417 kez okundu
Reklam

İçişleri Bakanlığı ve Millî Eğitim Bakanlığı ile yapılan çalışmalar kapsamında 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı öncesi Espiye’de görev yapan öğretmenlere “Trafik Güvenliği ve Yol Kullanıcıları Eğitimi” konulu konferans verildi.

Trafik kazalarını önlemek, trafik kurallarına uyma noktasında bilinç ve farkındalık oluşturmak amacıyla Espiye’de seminer gerçekleştirildi.

Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda düzenlenen seminere Espiye

Merkez ve köylerde görev yapan 270 öğretmen katıldı.

Seminerde sunum gerçekleştiren Espiye Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğinde görevli Polis memuru Nurullah KUŞ, “ilçe genelinde bütün öğretmenlerimize trafik bilgilendirme eğitimi yaptık.  Bu proje İçişleri Bakanlığımız ve Millî Eğitim Bakanlığı ile müşterek bir projedir. 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı başlayacak ve sorumluluklarımız daha da artacaktır. Trafik güvenliği sadece trafik polisinin denetiminden ibaret değildir. Trafikte eğitim, denetim, altyapı ve ilk yardım sistemi var. Bunların içerisinde eğitim öğretmenlerimizin işidir. Bu noktada öğretmenlerimizin trafikle ilgili bilgileriniz tazelemek istiyoruz. Siz öğretmenlerimizle okul önlerinde, okul servislerinde neler yapabileceğimizi istişare etmek amacındayız. Her şey öğrencilerimizin geleceği için” dedi. Polis memuru Nurullah KUŞ, seminere katılan öğretmenlere teşekkür etti.

(FİKRET BIYIK)

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ