$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,12 / Satış: 9,16

Öğretmen ve okullar öğrenci seslerine hasret kaldı

Giresun’da, “İlköğretim Haftası” dolayısıyla çelenk sunma töreni düzenlendi.

Öğretmen ve okullar öğrenci seslerine hasret kaldı
  • 14.09.2020
  • 244 kez okundu
Reklam

2020-2021 eğitim öğretim yılı başlaması ve İlköğretim Haftası münasebetiyle Hükümet Konağı Atatürk Anıtı önünde Çelenk Sunma töreni düzenlendi.

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle; hijyen, maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile müdür yardımcıları, şube müdürleri ve her kademeden okullarımızı temsilen birer yönetici de hazır bulundu.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu tarafından çelenk sunulmasıyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklâl Marşımızın söylenmesini takiben sona erdi.

TOSUNOĞLU’NDAN MESAJ

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu yayınladığı mesajda, “Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve bunun için önceliğimizin sağlık olduğunu gördüğümüz şu günlerde, öncelikle 2020-2021 eğitim öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum. Dünya genelindeki COVID-19 virüsü salgını kapsamında, ülkemiz ve bizler eğitim camiası olarak gerekli tedbirleri alarak yolumuza emin adımlarla devam etmekteyiz. Bu yıl 14-18 Eylül 2020 tarihleri arasında kutlamayı planladığımız İlköğretim Haftası etkinliklerimiz de aynı tedbirlerle devam edecektir” dedi.

Tosunoğlu mesajında şunlara yer verdi; “31 Ağustos-18 Eylül tarihleri arasında Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda uzaktan eğitim faaliyetleri yürütülürken bir taraftan da okullarımızın 21 Eylül’de başlayacak olan yüz yüze eğitime hazır hale getirilmesi için elimizden gelen çabayı göstermekteyiz. Bu amaçla, gerek okullarımızda özverili idareci ve öğretmenlerimizin çalışmaları ve gerekse milli eğitim müdürlüğümüzün öğrencilerimize en kaliteli eğitimi sunmak için oluşturduğu altyapı çalışmalarıyla eğitim sürecimiz sorunsuz işlemektedir.

Eğitim camiası olarak okulların bir an önce açılmasını en çok bizler istiyoruz. Öğrencilerimizi çok özledik ve onlarla yeniden bir araya gelmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Ve inanıyoruz ki 21 Eylül’de bu hasretimiz sona erecektir.

Mesleğine olan inancıyla çağının şartları ne olursa olsun “her koşulda eğitim”düşüncesiyle yola çıkan siz değerli kahramanlarımızı her daim takdir ediyor ve özverinizden ötürü sizleri kutluyoruz. Ruhunuzdaki öğretme aşkı devam ettiği sürece gelecek nesiller yaptığınız bu fedakârlıkları asırlar boyunca konuşacaktır. İster uzaktan ister yüz yüze eğitim süreci olsun doğru planlama ve günümüz teknolojik imkânlarını kullanma adına sizlere olan güvenimiz tamdır. Şimdiden yeni eğitim öğretim yılınızı kutluyor ve en kısa zamanda özlediğiniz ikinci yuvanıza yani sınıflarınıza dönmenizi temenni ediyorum.

Amacımız, bize emanet ettiğiniz sevgili yavrularınızı 2023 Eğitim Vizyon Belgesi çerçevesinde sürdürülen çalışmaların ışığında yetiştirmek ve geleceğe taşımaktır. Ancak bu süreçte sizlerin duruşu gerçekten de çok önemli. Sadece kendi evladınızın bile güvenle okula gidebilmesi için sosyal hayatınızda bilinçli bir fert olarak gereken tedbirleri göstermeniz şarttır. Çocuklarınızı gerek duygusal yönden doyurarak gerekse salgın tedbirleri açısından bilinçlendirerek öğretmen arkadaşlarımıza destek olacağınızı unutmayın. Eğitim ailemize güç katmak amacıyla verdiğiniz her çaba bizi sağlıklı nesil, sağlıklı geleceğe ulaştıracaktır.

Okul öncesinden ortaöğretime kadar her kademede okula başlayacağı ve döneceği günü sabırla bekleyen sizler; bilin ki Sayın Bakanımızın “Okulları birlikte, güvenle açacağız” sözünün coşkusu ve umuduyla hareket etmelisiniz. Unutmayın eğitim için kiremitlerle örülmüş bir çatıya ihtiyaç yoktur. Benliğinizdeki öğrenme isteği, size ruhunu katan öğretmenlerle bir araya gelince tam bir eğitim şölenine dönüşür. Ben şimdiden, göstereceğiniz her türlü çaba için teşekkür ediyorum, sevgilerimi sunuyorum.

2020-2021 eğitim öğretim yılının bir önceki yıldan daha verimli ve başarılı geçmesini diliyor ve tüm yönetici ve öğretmen arkadaşlara, velilerimize ve sevgili öğrencilerimize kolaylıklar diliyorum.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%