$ DOLAR → Alış: 7,51 / Satış: 7,54
€ EURO → Alış: 8,86 / Satış: 8,89

Öğrencilerin ders zili çaldı

Giresun’da okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise olmak üzere toplam 376 okulda, 5 bin 762 öğretmen ve 68 bin 199 öğrenci için 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk ders zili dün çaldı.

Öğrencilerin ders zili çaldı
  • 09.09.2019
  • 424 kez okundu
Reklam

Yeni eğitim-öğretim yılının startı Merkez 19 Eylül İlkokulu’nda Vali Harun Sarıfakıoğulları, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, AK Parti Milletvekili Cemal Öztürk ve Sabri Öztürk’ün de katılımıyla düzenlenen törenle verildi. Vali Sarıfakıoğulları ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilere ders kitaplarını dağıtarak, başarılı bir eğitim-öğretim yılı diledi.

Vali Sarıfakıoğulları, törende yaptığı konuşmada, geçen yıl LYS elde edilen başarıya dikkat çekerek, “Anne, baba ebeveyn olarak yeni bir heyecana başlıyoruz. Velilerimize eğitim öğretimin en temel parçalarından biri. Veli en az öğretmen, öğrenci kadar kıymetli, değerli bir yapı taşıdır. Eğer ki çocuklarımıza yeterli zaman ayırır, onların gelişimini öğretmenlerimizle, okul idaremizle beraber yönlendirirsek, yapılandırırsak o zaman çok daha başarılı olacağız. Öğrencilerimizi nasıl ilk gün ellerinden tutarak heyecanla okula getiriyorsak bu heyecanı eğitim öğretim süreci içerisinde devamını arzu ediyoruz. Bilindiği üzere İlimiz 2018-2019 eğitim öğretim yılı içerisinde liselere giriş sınavında Türkiye üçüncüsü oldu. Bu yöneticilerimizden, öğretmenlerimize, okul idaremize velilerimizden öğrencilerimize kadar uzanan bir uyumlu bir ekip çalışmasının bir neticesiydi. Bu ekip çalışmasının 2019-2020 eğitim öğretim yılında devamını arzu ediyorum. Bizim yerimiz üçüncülük değil daha üst sıralar olmalı. Bunun bilincindeyiz. Yaklaşık derslik başına 17 küsur öğrenci sayımız var. Yine çok nitelikli öğretmenlerimiz ve kendini vakfeden idarecilerimiz var. Bu nedenle bu noktada hedefimiz en az bir üst sıra olmalı. Keza üniversite sınavlarında da ilimizin bir önceki yıla ve daha önceki yıllara göre elde ettiği başarı azımsanacak bir başarı değil. Bütün emek veren arkadaşlarımı kutluyorum. Üniversite sınavında da amacımız ilimizi daha üst sıralara taşımak. Elbette başarılı, yaşama hayata damga vuran öğrenciler istiyoruz. Bütün bunlar kadar analitik düşünen kişisel olduğu kadar ekip ruhu içinde de başarılı çalışmalara imza atabilen, bütün bunlar kadar kadim milletimizin köklerini iliklerine kadar hisseden, Allah, vatan, millet, bayrak sevgisiyle donanmış evlatlar arzu ediyoruz. Eminim ki onu yetiştirecek irade güç eğitim camiamızda ziyadesiyle mevcut” dedi.

“LÜTFEN TRAFİK KURALLARINA VE İŞARETLERİNE UYALIM”

Özellikle okul döneminde sürücülerin trafik kurallarına uymalarını isteyen Vali Sarıfakıoğulları, “Ne yazık ki her yıl 6 binden fazla insanımızı trafik teröründe kaybediyoruz. Arzumuz, dileğimiz çocuklarımızın trafik kültürünü özümsemesi. Bilindiği üzere bu yıl yaya öncelikli trafik yılı. O nedenle okul girişleri başta olmak üzere, çocuklarımızın gençlerimizin yoğun olarak kullandığı ana arterleri, başta yaya geçitleri olmak üzere okul sorumlusu öğrenciler ve trafik polislerimizle güçlendirdik. Asayiş birimlerimizde yine aynı noktada çalışmalarını yoğunlaştırdı. Buradaki temel hedef trafik kültürünü çocuklarımızdan vatandaşlarımıza, bütün insanlarımıza yaymak geliştirmek ve trafik teröründe vatandaşımızın heba olmaması için gayret içerisinde olmak. Bu noktada hepinizin bizlere destek vereceğine eminim. İlin Valisi olarak bütün trafik ışıklarında duruyorum. Yine yaya öncelikli trafik uygulamasıyla ilgili kurallara uyulması noktasında personelimi ikaz ediyorum. Hepimiz lütfen bu konuda duyarlılık gösterelim. Yine hak ve yükümlülüklerini bilen gençler yetişsin arzu ediyoruz. Çağdaş dünyanın gereklerini bilen ve uygulayan gençler arzusundayız. 2019-2020 yılında da çok önemli mesafeler kat edeceğimizden eminim” diye konuştu.

Eğitim alt yapısının iyileştirilmesi noktasında mahalli idaremizin, belediyemizin çok desteklerini gördük, görüyoruz” diye Sarıfakıoğulleı, “Başta eğitim yuvalarımızın çevresi, metruk yapıların yıkılması olmak üzere belediyelerimizle ekip ruhu içerisinde çalışmalarımız var. Çocuklarımıza sağlıklı bir okul çevresi alt yapısı çalışmalarımız arzu ediyorum ki meyvelerini üniversite sınavlarında da verecek. Üst sıralara yükseleceğiz. 2019-2020 eğitim öğretim yılının hayırlara vesile olmasını diliyor, öğretmen ve sevgili öğrencilerimize başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ