$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

ÖĞRENCİLERE ATIK AYRIŞTIRMA EĞİTİMİ VERİLECEK

Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı çerçevesinde Espiye Belediyesi’nce yürütülen “Geri Dönüşüm Ekonomisi için Yeşil Okullar” konulu proje uygulamasının ilk aşaması başladı

ÖĞRENCİLERE ATIK AYRIŞTIRMA EĞİTİMİ VERİLECEK
  • 22.02.2019
  • 437 kez okundu
Reklam

Türkiye ve Avrupa Birliği arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı çerçevesinde Espiye Belediyesi’nce yürütülen “Geri Dönüşüm Ekonomisi için Yeşil Okullar” konulu projeye ilçede yoğun ilgi gördü. Açılış ve çalıştay etkinlikleri ile başlayan proje 12 ay sürecek. Projenin tanıtımının yapıldığı açılış etkinliğine Kaymakam Dede Musa Baştürk, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü yetkilileriyle, ilçede bulunan daire amirleri, vatandaşlar ile proje ortağı Portekiz Condomar Belediyesi’nden Jaao Constancio ve Ana Torres de katıldı. Projenin tanıtım sunumunu Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram yaptı. Bayram, Türkiye’de 23 projenin hibe almaya hak kazandığını ve Giresun’dan ise hibe alan sadece Espiye Belediyesi olduğunu ifade etti. Espiye Kaymakamı Dede Musa Baştürk, Espiye Belediye Başkanı Mustafa Karadere ve diğe konuşmacılar projenin önemine vurgu yaptılar.

PROJENİN AMACI

Espiye’de çocukların ve ailelerinin atık yönetimi ve atıkların sınıflandırılmasının önemi konusunda farkındalıklarını artırmak olduğu dile getirilen proje kapsamında 10 okulda 30 idareci, 100 öğretmen ve 1500 öğrenci aktif rol alacağı ifade edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ