$ DOLAR → Alış: 7,69 / Satış: 7,72
€ EURO → Alış: 9,03 / Satış: 9,07

Öğrenciler sportif ve sanatsal açıdan da desteklenmeli

Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu, gençlerin milli ve manevi değerlerine bağlı, bilgili, becerili ve kendine güvenen bireyler olarak yetişmeleri için akademik başarının yanı sıra sportif ve sanatsal açıdan da desteklenmelerinin önemli olduğunu bildirdi.

Öğrenciler sportif ve sanatsal açıdan da desteklenmeli
  • 30.11.2019
  • 435 kez okundu
Reklam

Beden eğitimi öğretmenlerine yönelik okul sporları bilgilendirme toplantısı İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu ile  Gençlik ve Spor İl Müdürü Hasan Bulut başkanlığında yapıldı. Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu, okul sporları faaliyetleri ile öğrencilerin bedensel ve ruhsal gelişimlerinin desteklenmesi yanında, yetenekli sporcuların tespit edilerek, ülkemizin genç nüfus potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesinin ve geleceğin başarılı sporcularının ortaya çıkarılmasının amaçlandığını dile getirdi. Tosunoğlu, okul sporları kapsamında yapılan yarışma ve müsabakalarda, öğrencilere yarışma kültürü kazandırma, birlikte olma, sporda centilmenlik ve kaynaşma kültürünün öne çıkartılmasını, bu amaçla öğretmenlerimizden öğrencilere iyi birer örnek olmalarını istedi.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Bulut da, okul sporları kapsamındaki faaliyetlerinin birbirlerini destekleyen iki kardeş kurum olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde yürütüldüğünü belirterek, müdürlük olarak okul sporları faaliyetlerine her zaman destek olacaklarının altını çizdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%