$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

ÖĞRENCILER BURSA ÇANAKKALE VE ISTANBUL’U GEZDİ 

Espiyeli öğrenciler, sosyal etkinlik programı kapsamında öğrencilerimiz, Çanakkale, Bursa ve İstanbul´daki tarihi ve turistik yerleri gezdi. 

ÖĞRENCILER BURSA ÇANAKKALE VE ISTANBUL’U GEZDİ 
  • 29.04.2019
  • 386 kez okundu
Reklam

Bursa´ya geçen öğrenciler, burada Tophane, Osman Gazi ve Orhan Gazi türbeleri, Bursa Ulu Cami, Panorama 1326, Yeşil Türbe, Emir Sulatan Hazretleri ve 700 yıllık Osmanlı köyü Camalıkızık´ı gezerek Bursa turu yaptı.

Ardından Çanakkale´de Mecidiye Tabyaları, Seddülbahir, Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği, 27. Alay Şehitliği ve Meçhul Asker Anıtı´nı gezen öğrenciler, Giresun’lu şehitlerin mezarlarını da ziyaret etti.

Çanakkale ve Bursa gezilerinin ardından İstanbul´a geçen öğrenciler, burada da Sultanahmet Cami, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesi ve İstanbul Akvaryum´u gezdikten sonra boğazda tekne turu yaptı.

5 günlük gezinin turunun ardından Espiye´ye dönen öğrencileri karşılayan Okul Müdürü Ekrem Cebeci, benzer projelerin devam edeceğini söyledi.

Çanakkale´de doğulusunun da batılısının da bu topraklar için canını verdiğini belirten Okul Müdürü Ekrem Cebeci, “Eğitime ve öğrencilerimize desteğimiz tamdır. Öğrencilerimizin devletimiz, milletimiz için iyi yerlere geleceklerine inancım tamdır. Gezimizde büyük katkıları olan ve  desteği olan Espiye Belediye Başkanımız Mustafa Karadere´ye, İstanbulda bizi karşılayan ve yakın ilgi gösteren İstanbul Sponsorumuz Espiye Fedarasyonu Başkanımız Temel Kahveci´ye, Hamza Taş’a ,Bursa Espiyeliler Derneği Başkanı Abdullah Beşli’ye ve rehberimize , gezi sırasında öğrencilerimizle yakından ilgilenen idareci ve öğretmen arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ