$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

O tren Giresun’a gelmeyecek!

Giresun’un sahipsizliğini bir kez daha gün yüzüne çıktı.

O tren Giresun’a gelmeyecek!
 • 09.08.2019
 • 20.449 kez okundu
Reklam

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Trabzon-Erzincan Hızlı Demiryolu Hattı Projesini başlattıklarını açıkladı. Projede Giresun’un olmaması, ilimizin sahipsizliğini bir kez daha gün yüzüne çıkardı.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) öncülüğünde kentteki otelde düzenlenen törene AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk’te katıldı.

Bakan Turhan, Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreninde yaptığı konuşmada; “Elbette Trabzon’u sadece kara yolları yatırımları ile bayındır hale getirmiyoruz. Yatırımlarımız ulaşımın tüm modlarını kapsıyor. Trabzon-Erzincan Hızlı Demiryolu Hattı Projesi çalışmalarını başlattık. Etüt projesinin hazırlanması için yüklenici firma ile sözleşme imzaladık ve yer teslimini yaptık. Belli oranda fiziki ilerleme sağlandı. Bu önümüzdeki yıl projesini tamamlamış olacağız inşallah. Trabzon ile Erzincan arasında çift hatlı, sinyalli ve elektrikli, saatte 200 kilometre hıza uygun, 248 kilometre uzunluğunda yeni bir demir yolu hattıdır bu projemiz. Bu hat hem yük hem de yolcu taşımacılığına hizmet verecek” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar İ.imat dedi ki:

  İnşallah Trabzon’dan Giresunumuzada
  gelir…. Hizmet Yapanlardan Allah Razı Olsun….

 2. Avatar Ömer Ege dedi ki:

  Ankara – Samsun – Ordu – Giresun – Trabzon arasına hızlı tren hattı yapılması çok daha uygun olur bence.

 3. Avatar Mahmut dedi ki:

  Ne yaparsanız yapın, Giresun’un yükselişi engellenemez. Coğrafi konum bunu gerektiriyor. Sahile Tramvay hattı yapılmayıp, Vatandaşın parasını Mercedes minibüslere, yani Almanlara, plaka sahibi zengin kodamanlara yedirmeyin artik. Güzel giresunum, sahipsiz memleketim. Bulancagin, giresunun şehiriçi yollarini, imarsizligini gelecek nesil elbet soracak.Dogalgazda emeği geçen herkese teşekkür ama herşey çok yavaş bizim Tirebolu üzerinden tren hattini konuşmamız, köy yollarını genisletmemiz, Almanya nasıl ekonomik atılım yapmış onu konusmamiz lazımdı. Herşeye rağmen Giresun çok potansiyeli olan bir şehir. Alucra ve Şebinkarahisar yolları düzeliyor, bir sekilde bu şehre Raylı sistemde gelecek, çünkü organize sanayi bölgesi ve limanımız onu gerektiriyor, o zaman bu şehir Ordu ve Trabzonun gölgesinden kurtulcak. Eğitimli, saygılı, yardımsever magandasiz bir genclikle bu şehir her zaman turizm ve sanayiyi bir arada götürecek potansiyele sahip. Saygılar.

 4. Avatar foto mülayim dedi ki:

  Ne diyelim! Trabzon dükalığı Giresun’un gelişmesine izin vermez. Devlet sisteminde etkinler.

 5. Avatar İlhan ÖZGAN dedi ki:

  Karadeniz’in en dışlanmış ili Giresundur.milletvekilleri anca maaş alsınlar başka bir işe yaradıkları yok.

 6. Avatar Hüseyin dedi ki:

  Giresun sahipsiz :merhaba Giresun şebinkarahisar Sivas yolu başladığından buyana ülkenin çeşitli yerlerinde yüzlerce kilometre yol yapıldı 3cü köprü, Osmangazi köprüsü, İstanbul İzmir köprüsü, ovit tüneli yapıldı ama gelin görünki Giresun Dereli arası 30 kilometre yol 9 yıldan beri bitmedi Giresun Sivas arası kaç kilometre bilmiyorum ama bu gidişle 2080 yılında inşallah biter de torunlarımız bu yoldan faydalanır saygılar.

 7. Avatar Alparslan dedi ki:

  Akp iktidarı boyunca Giresun’un ve Giresunlunun yemiş olduğu kazık afiyet olsun. Giresun için kayıp bir onyedi yıl

 8. Avatar Sena dedi ki:

  Proje ilk ortaya çıktığında Erzincan-Gumushane-Doğankent-Tirebolu-Giresun güzergahında bir projeydi. Trabzonlu allem etti kallem etti projeyi üzerine aldı.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%