$ DOLAR → Alış: 5,85 / Satış: 5,88
€ EURO → Alış: 6,51 / Satış: 6,54

Nedir bu Ülkücü alerjiniz!

Giresun Üniversitesi yönetimi resmen Türk Milliyetçilerine tavır aldı.

Nedir bu Ülkücü alerjiniz!
  • 02.12.2019
  • 738 kez okundu
Reklam

Türk Dünyası Araştırma Topluluğu ile Giresun Ülkü Ocakları tarafından düzenlenen “Doğu Akdeniz ve Kıbrıs’ta Neler Oluyor” konulu çalıştayta Giresun Üniversitesi Rektörlüğü resmen ambargo uyguladı.

Resmi internet sitesinde çalıştayın haberini yayınlayan üniversite yönetimi etkinlik ortağı Giresun Ülkü Ocaklarının ismine yer vermemesi şaşkınlıkla karşılandı. 26 Kasım’da gazetemizde yayınlanan haberde etkinliğe yer verilmiş ülkemiz için önemine vurgu yapılmıştı.

Diğer yandan, Türkiye’nin en önemli konusu ile ilgili Türkiye’deki en uzman kişilerin Ülkü Ocakları aracılığıyla çalıştaya davet edilmesine rağmen, Rektörlükten temsili olarak dahi programa katılan olmaması şaşkınlıkla karşılandı.

Öyleki, üniversite yönetiminin programa gelmeleri bir yana misafirlere bir hoşgeldini ve bir kahveyi dahi çok görmeleri yadırgandı. Bu durumu çalıştayı organize edenlere bildiren ünlü profesörler, “Keşke rektör beyin bir kahvesini içseydik” dediler. Üniversite yönetiminin “5 dakika dahi bir hoşgeldin dememesi” şaşkınlıkla karşılandı.

Üniversite yönetimi resmi sitesinde duyurduğu ve deklare ettiği misafirlerin konaklama ihtiyaçlarını bile karşılamazken bahaneleri ise “Para yok” oldu. Önemli bir çalıştay için Giresun’a gelen 3 misafire 300 TL bulamamaları adeta “Neler oluyor, bu tavır kime^” dedirtti

Konuyla ilgili olarak Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can ve üniversite yönetiminin ne açıklama yapacağı merak konusu oldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ