$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Ne olacak bu havaalanının hali!

Ordu-Giresun Havaalanını kullanan Giresun ve Ordu halkı bugünlerde büyük bir mağduriyet yaşıyor.

Ne olacak bu havaalanının hali!
  • 15.08.2020
  • 264 kez okundu
Reklam

Ordu-Giresun Havaalanından Ankara’ya gün aşırı sadece sabah seferi bulunması tepkileri de beraberinde getirdi. Günü birlik Ankara’da işi olan vatandaşlar akşam Ankara’dan Ordu-Giresun Havaalanına sefer bulunduğu için seyahat yapamıyor. Giresun’a dönmek için ya Trabzon yada Samsun Havaalanını kullanmak zorunda kalıyorlar.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Ordu-Giresun Havaalanından başkent Ankara’ya sefer sayısının acilen artırılması gerektiğini belirterek, başta Ordu ve Giresun iş dünyası olmak üzere bu durumdan vatandaşların olumsuz yönde etkilendiğini ve mağduriyet yaşadığını ifade etti.

Covid-19 salgını sonrası yeni normalleşme sürecinde Ordu-Giresun Havaalanında Ankara’ya gün aşırı tek sefer bulunduğuna dikkat çeken Çakırmelikoğlu, yolcu potansiyeli açısından yeterli olan ve iki ile hizmet eden Ordu-Giresun Havaalanından başkente gün aşırı uçak seferi bulunmasının manidar olduğunu ifade etti. Giresun ve Ordu iş dünyası adına Türk Hava Yolları başta olmak üzere yetkilere seslenen Çakırmelikoğlu, en az sabah ve akşam olmak üzere acilen Ordu-Giresun Havaalanından Ankara’ya sefer konulması gerektiğini kaydetti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ