$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

MUSTAFA DAĞ UNUTULMADI!

MUSTAFA DAĞ UNUTULMADI!
  • 14.10.2018
  • 1.190 kez okundu
Reklam

Gazetemiz yazı ailesinden Gazeteci Yazar, Gezgin doğacı, Ziraat Mühendisi ve Giresun Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Mustafa Dağ vefatının 11. yıldönümünde rahmetle anıyoruz.

Aksu Mayıs Yedisi şenliklerinin Uluslararası Aksu Kültür ve Sanat Festivaline dönüştürülmesi, Milli mücadele kahramanımız Osman Ağa’nın törenlerle anılması, Karadeniz’in ilk yayla festivali olan Kümbet Yayla şenlikleri ve Tirebolu Fındık festivali, Mustafa Dağ’ın öncülük ettiği ve hayata geçirilen etkinliklerin başında gelmektedir.

Giresun Turizm ve Tanıtma Derneği, Giresun Gazeteciler Derneği kurucu üyeleri arasında bulunan Dağ, Cumartesi Doğacıları (Giresun Doğa Dostları Kulübü) ile Işık Bisiklet Safari doğa ve çevre grubunun fikir babalığını da yapıyordu.

Atak Ajans yayın grubu olarak Mustafa Dağ’a bir kez daha rahmet diliyoruz.

MUSTAFA DAĞ KİMDİR?

07.07.1950 tarihinde Giresun’a bağlı Dereli ilçesinde doğdu.

İlk okulu Dereli’de, Orta ve Liseyi Giresun’da bitirdi. 1974 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden mezun oldu.

1988 yılına kadar Fiskobirlik Genel Müdürlüğü’nde Teknik Uzman, Basın ve Yayın ve Tanıtma Şefi, Yönetim Kurulu Sekreteri olarak çalıştı. 1988 yılında Giresun Belediyesi’ne geçti.

Belediyede Sosyal İşler Müdürlüğü, Park ve Bahçeler Müdürlüğü, Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulundu. 20 Nisan 2000 tarihinde kendi isteği ile emekliye ayrıldı.

Yeşilgiresun ve İleri Gazetelerinde yıllarca görev alan Dağ son olarak, Giresun Dergisi ve Giresun Işık Gazetesi’nin yazı ailesinde yer alıyordu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ