$ DOLAR → Alış: 7,66 / Satış: 7,69
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ
  • 16.01.2019
  • 660 kez okundu
Reklam

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu öğle yemeğinde Merkez Mahalle ve Köy Muhtarları ile bir araya geldi. Başkan Aksu, iki dönemdir muhtarlarla, omuz omuza bu kenti yönettiklerini belirterek, 10 yıllık çalışmalarını paylaştı. Aksu, “10 yıldır muhtarlarla beraber yürüyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Aksu, 10 yıllık görev süresince muhtarlarla koordineli bir şekilde mahallelere hizmet ürettiklerini ifade ederek, “El birliği ile şehrimizin tüm sorunlarını çözmek için uğraşıyoruz. Bu çalışmaları sadece mahalleler ile de sınırlamadık, birçok köyümüze de destek verdik. Özellikle köy muhtarlarımızın sıkıntılarını, köylere hizmet gitmediğini iyi biliyorum. Özel idarenin sıkıntıları, köyde ki yaşayan vatandaşlarımızın hizmet almasını engelledi. Şehrimizin %80’i bugün doğalgaz alıyor. Yeni yaptığımız asfaltladığımız bütün mahalle yollarımızı AKSA doğalgaz sebebiyle yıktı. Biz yeniden yapıyoruz. AKSA’nın bize verdiği yol yapım ücreti 2 milyon, bizim yenileme için harcadığımız para 60 milyon. Bu maliyetler belediyenin imkânlarıyla gerçekleşiyor. Batlama- Devlet Hastanesi arasına geçiş yapıp ulaşım mesafesini kısaltacağız.16 yıldır Batlama ve Dereli yolunu yapamayanlar, bugün bize ne yaptınız diyorlar. 10 yılda 160 km yeniden yol yapmışız. Özel İdarenin durumunu hepimiz biliyoruz. Belediyenin borcu bütçesinin yarısının altıda, ama Özel İdarenin borcu bütçenin kaç katı biliyor musunuz? Belediyede ki çarkı işleteceklermiş, Allah’ınızı severseniz kendi çarkınızı bizim çarkımıza sokmayın. Biz sizin çarkınızı gördük ve biliyoruz.  Siz o çarkı belediyeye getirirseniz 1 sene sonra belediyede iflas eder. Bugün Giresun Belediyesi 28 müdürlüğüyle köşe bucak çalışıyor. Ben bütün çalışmalarda bizlerle koordineli çalışan bütün muhtarlarımıza teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

KÜLTÜR MERKEZİ 29 EKİM, TAMİRHANE 20 MAYIS’TA AÇILACAK

Yeni projelerin bitirileceği tarihleri de muhtarlara açıklayan Başkan Aksu; “Yeni Makine İkmal Müdürlüğümüzü 20 Mayıs’ta, Kültür ve Sanat Merkezimizi de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında açmayı planlıyoruz. Teleferik projesini bu ay sonunda detaylı olarak açıklayacağım. Proje yapıma başladıktan kısa süre sonra vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak” şeklinde konuştu.

Başkan Aksu’nun konuşmasının ardından muhtarlar adına söz alan Merkez Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Ali Şahin, Başkan Aksu’ya kendilerine verdiği destekler için teşekkür ederken, her konuda kendilerine yardımcı olduğunu ifade etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ