$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Müftülük yaylaya gezi düzenledi

Müftülük yaylaya gezi düzenledi
  • 23.07.2019
  • 597 kez okundu
Reklam

Espiye ilçe Müftülüğü Dereli ilçesi Kümbet yaylasına gezi düzenledi.

İlçe Müftülüğü din görevlilerinin moral ve motivasyonlarının artırılması amacıyla İlçe Müftüsü Yavuz Koçak’ın koordinesiyle bir günlüğüne Kümbete gezi tertip edildi.

Espiye İlçe Müftülüğü, ilçeye bağlı merkez, mahalle ve köylerde görevli imam hatip, müezzin kayyum ve kuran kursu öğreticilerini bir araya getirerek, Dereli ilçesi Kümbet yaylasına gezisi düzenledi.

Gezi öncesi müftülük toplantı salonunda Temmuz ayı toplantısı yapıldı. Toplantının ardından din görevlilerine Diyanet- Sen Espiye Şubesi tarafından Espiye Çamburnu restorant’ta sabah kahvaltısı verildi.

Sabah kahvaltısı sonrası Kümbete yaylasına giden din görevlileri, yaylada piknik yaparak, futbol oynayarak, temiz hava teneffüs ederek, bir yılın yorgunluğunu üzerlerinden attılar.

Geziye, İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, Vaiz Mehmet Emre, merkez, mahalle ve köylerde görev yapan din görevlileri katıldı.

İlçe Müftüsü Yavuz Koçak, din görevlilerinin çok mukaddes ve hassas bir görev yürüttüklerini belirterek, bu tür sosyal ve kültürel faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

Din görevlileri ise, gezi düzenleyen ilçe müftüsü Yavuz Koçak’a ve sabah kahvaltısı veren Diyanet Sen Espiye ilçe Temsilcisi Fatih Türkmen’e teşekkür ettiler.

HABER&FOTO: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%